Bunu okuyorsunuz:
Elektronik Bir Dokunuş: İlayda Dülek aka S.A.L.E.M

Elektronik Bir Dokunuş: İlayda Dülek aka S.A.L.E.M

ilayda dülek - salem

Durmadan gelişen müzik piyasasından her gün yeni seslere, yeni tarzlara denk geliyoruz. Bugün keşfetmemiz gereken ses ise: İlayda Dülek

 

İlayda’yı yeni teklisi “Güneş Gibi” ile beraber tanıdım. Elektronik soundları kullanışı, sözleri ve sesinin uyumu… Her şeyiyle on numara bir şarkıya imza atmış.
 

 
İlayda Dülek ‘ten biraz biraz bahsetmek gerekirse belki onu daha önce görmüş olabilirsiniz. Kendisi sanatçı ismi olarak S.A.L.E.M ‘i kullanıyor. Bu isimle daha önce “Gel Yine”  adında üç şarkılık bir EP yayınlamış genç sanatçı. Üstelik “Uçur Beni” şarkısına ise bir video hazırlamış.
 

Her Şey Kendinden

Daha önce yayınladığı EP’de söz-müzik ve tüm mutfak işlerini İlayda kendi yapmıştı. Güneş Gibi şarkısında da bu olayı bozmayıp tüm her şeyi kendi üstlendi. Benim sanatçılarda en beğendiğim olaylardan biri bu. Kendilerini daha  özgün, daha açıklayıcı aktarabiliyorlar ve tabii en mühimi; akıllarındaki, hayallerindeki dokunuşları tamamen kendileri yapabiliyorlar.
 

 

Karanlık Bir Ruh ve Sound…

Başarılı sanatçı yeni teklisini şu sözlerle anlatıyor; Ruh olarak diğer şarkılarımdan ayrı değil, genel olarak bir şeyin devamı gibi ilerliyor çalışmalarım. Sanırım hayat deneyimi denen şeyin de bununla doğru orantılı olmasından kaynaklı, sizlerle hayatımı ve hislerimi paylaşıyorum kısacası. Bu teklimde de soft bir çizgide kalmayı tercih ettim; kulaklığınızla sokakta gece lambaları yanarken dinleyip kendinizden bir şeyler hatırlayacağınızı düşündüğüm bir çalışma oldu. Bundan sonraki çalışmalarım biraz daha karanlık bir ruh ve soundda ilerleyecek.
 
https://www.youtube.com/watch?v=y_MLYS-SelE
 

Devamlılık, Üretkenlik

İlayda’nın daha önce yaptığı röportajları az biraz okudum. Çoğu müzik yazarının da dediği gibi ilerde çok iyi yerlerde görebiliriz. Yazdığı başarılı sözler, kullandığı soundlar olsun çok efsane bir  sanatçı olabilir. İlayda şu dönemde de İstanbul Devlet Konservatuvarında Opera eğitimini sürdürüyor. Bu azimle, istikrarla devam ederse ismini bolca duyacak gibiyiz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
2
kalp <3
5
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0