19. Battle of the Bands

  • 30/09/2017 at 16:00
  • Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

Bu sene 19.’su gerçekleşecek olan müzik yarışması “Battle of the Bands” bağımsız müzik gruplarının sesini duyurmaya devam ediyor!

Türkiye’nin ilk ve en iyi üniversite radyosu “radyo boğaziçi” tarafından 23 yıldır Sınırsız Müzik Günleri kapsamında düzenlenen “Battle of the Bands”, Türkiye’nin her köşesinden gelen müzisyenleri sahneye çağırıyor. Bu sene Dokuzsekiz Müzik Yapım, Allianz Motto Müzik’in desteğiyle gerçekleşecek olan “Battle of the Bands” genç müzisyenlere iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor.

“Battle of the Bands Finali” plak şirketlerinin temsilcilerinden ve müzik otoritelerinden oluşan alanında yetkin jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. Dereceye giren grupların ödüllendirileceği etkinlik, 30 Eylül 2017, Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te müzikseverlerle buluşacak.

Kesinleşen jüri üyelerimiz (alfabetik sırayla)
Ahmet Güvenç
Cengiz Tural
Demet Karaduman
Güven Erkin Erkal
Nurkan Renda
Özge Fışkın
Yasemin Mori

*Eklenen jüri üyeleri, etkinlik sayfası ve radyo boğaziçi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Dereceye giren müzik grupları için ödüller:
Birinciye;
DokuzSekiz Müzik’ten albüm veya maxi single (dijital ortamlarda yayınlanacaktır; itunes, spotify, deezer vs.)
Yarışma 1.’sinin hazırlayacağı bir video klip DokuzSekiz Müzik Youtube kanalında yayınlanacaktır.
Allianz Motto Müzik programlarından birinde yer alma şansı.

Tüm finalistlere;
DokuzSekiz Müzik’ten finale kalan tüm grupların bestelerinin yer aldığı toplama albüm (dijital ortamlarda yayınlanacaktır; itunes, spotify, deezer vs.)

İletişim ve başvuru için:
bob@radyobogazici.net

Tüm Türkiye’den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

YARIŞMA ŞARTLARI

Tüm Türkiye’den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

• Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önce herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.) Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.

• Başvurular 1 Ağustos 2017, Salı günü başlar ve 8 Eylül 2017, Cuma gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar.

Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul

• Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.
Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.

• Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

• Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 16 Eylül 2017 tarihinde sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

• Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

• Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.
• Yarışmacıların yarışma süresince kurallara uyacağına dair tarafımızca hazırlanan bir ön protokol imzalaması gerekmektedir.

•Yarışma finali 30 Eylül 2017 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecektir.