Aeroplane

  • 07/10/2017 - 08/10/2017 at 22:00
  • Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Kapı Açılış: 22.00
Warm – up: Style – ist
Aeroplane: 23.30

Fransız house müziği ve Balear ritimlerini bir araya getirmesiyle ünlenen, kendi deyimiyle “cosmic disco” türünde parçalar üreten yapımcı Aeroplane DJ setiyle 7 Ekim’de Studio’da!

Aeroplane mahlasıyla tanınan Belçikalı yapımcı Vito De Luca kendine özgü analog house tınısı ve belirgin üretim stili ile benzerlerinden oldukça farklı. Nu-disco’nun lideri olarak kabul edilen Aeroplane’nin ilk albümü We Can’t Fly 2010 yılında yayınlandı. AOR ve Morodor etkilerini taşıyan albüm, döneminin öncülerinden biri oldu.

Geçtğiğimiz yıl Aeroplane için etkileyici işbirlikleriyle doluydu. İngiltere’nin elektronik müzik devi Alex Metric ile Metroplane olarak bir EP yayınladı. EP’deki her iki parça da “Mr. E” ve “Over Me” “, Annie Mac, Pete Tong, Triple J, Dancing Astronaut ve MixMag’den tam destek aldı.

Friendly Fires’ın “Paris”, Justin Timberlake’in “Suit and Tie,” Mystery Skull’ın “Paralyzed,” and Charli XCX’nin “Boom Clap” şarkılarına yaptığı remixlerle geniş kitlelere ulaşan Aeroplane, başarılı Kuzey Amerika ve Avrupa turları sırasında Made in America 2015, TomorrowWorld 2015, NOS Alive Festival 2015, Space Ibiza Resident DJ Summer 2015, ve Coachella 2014 gibi büyük festivallerde sahne aldı.