Fashion Film Fest Istanbul 2017

  • 11/11/2017 - 12/11/2017 at 13:00
  • Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Fashion Film Fest Istanbul moda ve film dünyalarını bir araya getirecek olan eşsiz içeriği, büyük sürprizleri ve şaşırtıcı isimleriyle 11-12 Kasım 2017 tarihlerinde üçüncü kez seyircisiyle buluşacak…

İstanbul’un moda filmleri festivali Fashion Film Fest Istanbul üçüncü kez seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz iki sene boyunca, iki günlük dev bir etkinlik olarak düzenlenen festival yine bu sene de dünyanın dört köşesinden büyük moda evlerinin, markaların, genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken konuklarına söyleşiler, atölyeler, sanat enstelasyonları ve partilerle de benzersiz bir deneyim yaşatacak. 11 + 12 Kasım 2017 tarihlerinde yine her zamanki gibi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festival DERİMOD ana sponsorluğunda ve Tuna Yilmaz tarafından düzenleniyor.

Festival tamamen ÜCRETSİZ ve halka açık.

Fashion Film Fest Istanbul bu yılki edisyonunda tam 6 farklı kategoride ödül dağıtacak. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve moda haftası direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri, festivalde En İyi Moda Filmi, En İyi Türk Moda Filmi, Genç Keşif, En İyi Müzik Videosu, En İyi Makyaj ve En İyi Saç Tasarımı ödüllerinin sahiplerini belirleyecek. Yurtdışından ve Türkiye’den öğrenciler ya da ilk filmini çeken yönetmenlerce çekilmiş filmlerden birine verilecek olan Genç Keşif ödülünün sahibini bir sonraki projesini İstanbul’da gerçekleşmesi koşuluyla 85/90 Projects tarafından sağlanacak bir yapım desteği bekliyor.

Uluslararası yarışma jürisinde veya konuşmacı olarak festivale katılacak önemli konuklar arasında dünyaca ünlü yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Bruno Aveillan, Linda Farrow art direktörü Tracy Sedino, Avustralyalı tasarımcı DION LEE, Copenhagen Fashion Film kurucu & küratörleri Ditte Marie Lund & Siri Buric, Fransız lüks markası Louis Vuitton’un editoryal direktörü Julien Guerrier, ELLE Türkiye yayın direktörü Işın Görmüş, akademisyen Prof. Dr. Melike Demirbag Kaplan, senograf Ceyda Balaban, ELLE Hollanda kreatif direktörü Esther Coppoolse, i-D Nederland genel yayın yönetmeni Olga Kortz, 85/90 Projects kurucu ortağı Zeynep Armağan Şahan, oyuncu Hazar Ergüçlü, kreatif direktör ve moda danışmanı Ece Sükan ve Canadian International Fashion Film Festival kurucularından Rania al Naimi gibi isimler yer alıyor.

Festivalde gösterilen filmler vasıtasıyla da seyirciler Armani, Missoni, Moschino, Rick Owens, Etro, Miu Miu, Marc Cain, Chanel, Gucci, Dolce & Gabbana, Nike ve Prada gibi marka/tasarımcıların filmleriyle sinema dünyasından önemli isimleri dev ekranda seyretme şansı bulacaklar.

Festival ayrıca İtalya, Sırbistan, Rusya, Almanya, Kolombiya, Arjantin, Şili, Kanada, Trinidad Tobago, Danimarka ve Avustralya’daki çeşitli moda film festivalleri ve moda haftalarıyla imzalanan içerik ve ortaklık antlaşmalarıyla Türkiye’den çıkan moda filmlerinin yıl içerisinde bu etkinliklerde de gösterilmesine aracı olarak Türkiye’deki film ve moda dünyalarının uluslararası anlamda tanıtımına katkı sağlıyor.

Festivalin bu yılki afişi Milano’da yaşayan ve çalışan tasarımcı Ege Islekel tarafından özel olarak hazırlandı. İşlekel geçtiğimiz günlerde de Gucci için #TFWGucci kapsamında hazırladığı işlerle uluslararası anlamda büyük ses getirmişti…

PROGRAM

CUMARTESİ, 11 KASIM
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
Ücretsiz ve Halka Açık
13:00 Film Gösterimi: Print is not Dead!
13:45 Derimod Fashion Talk: Bruno Aveillan Masterclass
(Bruno Aveillan, Zeynep Armağan Şahan)
14:45 Film Gösterimi: Young Discoveries
15:45 Film Gösterimi: Turkish Delights
16:45 Derimod Fashion Talk: Directors’ Cut
(Elif Demiralp, Ilay Alpgiray, Umut Eker, Daghan Celayir & Hatice Gokce)
17:45 Derimod Fashion Talk: Sedef Orman, Ece Sukan & Tamer Yilmaz
19:00 #fffistanbul Ödül Töreni
Altı dalda ödülleri sahnede Edis, Onder Tiryaki, Sedef Orman, Atil Kutoglu, Isin Gormus, Hazar Erguclu gibi isimler kazananlara takdim edecek…

Özel Lokasyonlar
Sadece Davetiyeyle
17:00 #fffistanbul x F King Mag Resepsiyonu
Dion Lee şerefine Avustralya Büyükelçiliği ev sahipliğinde
21:00 #fffistanbul x F King Mag Party

PAZAR, 12 KASIM
Zorlu Performans Sanatları Merkezi
Ücretsiz ve Halka Açık
13:00 Film Gösterimi: Music Videos
13:45 Director in Focus: Harun Guler
(gösterimi takiben Harun Guler & Mehmet Kahraman)
14:30 the Woolmark Company Masterclass: Dion Lee
(Dion Lee & Sıla Güven)
15:30 Festival in Focus: Canadian International Fashion Film Festival
(Rania al-Naimi’nin sunumuyla)
16:30 Film Gösterimi: Fashion Film Panorama I
17:30 Derimod Fashion Talk: Future of Fashion
Senem Ulker, Alper Dulgerci, Yalcin Parmaksiz & Serhat Sengul)
18:30 Retrospective: Can Evgin
(sanatçının katılımıyla)
19:00 Film Gösterimi: Fashion Film Panorama II

Özel Lokasyon
Sadece Davetiyeyle
19:00 #fffistanbul Gala Yemeği