The Away Days // Akustik // 23 & 24 Aralık Böcek Live

  • 23/12/2017 - 24/12/2017 at 18:00
  • Böcek

Mekân kapasitesi sınırlıdır, biletlerinizi Böcek Live gişesinden temin edebilirsiniz. Etkinlikte yaş sınırı yoktur, her yaştan katılımcıya açıktır.

Kurulduğundan bu yana yurtdışında South by Southwest, The Great Escape, Glimps, United Islands, ülkede ise One Love, Nilüfer, Newcomers gibi festivallerde sahne aldı. Paul Banks, Belle & Sebastian, Massive Attack, Portishead, Wild Beasts, Unknown Mortal Orchestra, Local Natives gibi gruplar için sahneyi ısıttı. Yurtdışı basınında büyük yer buldu. The Guardian onlar için “İstanbul’da dream pop’u başrole taşıyabilirler” dedi, Independent ise “2017’de mutlaka dinlemeniz gereken genç gruplar” listesine aldı. SPIN, NME ve Clash gibi dergiler, albümün ilk teklilerinin prömiyerlerini gerçekleştirdi. Indie müzik takipçilerinin yeni Harry Potter kitabını bekler gibi bekledikleri BIRP playlist’inde kendine yer buldu. Şarkıları Vogue şovlarının, Cheap Monday, H&M ve Topshop mağazalarının favorileri oldu. İlk kez dinleyenler İstanbullu olduklarına inanmıyor. Grubun yerküre etrafındaki seyahatleri akorlarına aksetti, klasik indie rock tınılarından shoegaze, dream pop ve psychedelic atmosferlerine irtifa kaydetti. Sahnede sadece üç kişi yarattıkları, bütün mekânı dolduran atmosferik sound’larıyla canlı performansları kulaktan kulağa yayıldı.

Şu sıralar ilk albümleri “Dreamed At Dawn”u hayranlarıyla hep bir aradan söyledikleri konserlerine hız kesmeden devam ediyor, albümden parçalara gelecek sürpriz klipler için çalışıyorlar. Şimdi ise şehrin en yaşanır yeri Moda’da en sevdikleri kafede klişe tabiriyle sıcak ve samimi iki konser için iki akşam üst üste Böcek Live sahnesindeler. Üstelik bu konserde eksi, artı on sekiz sınırları da yok!