Bunu okuyorsunuz:
Genç Keman Sanatçısı Bedirhan Söyler’den İlk Albüm Geldi

Genç Keman Sanatçısı Bedirhan Söyler’den İlk Albüm Geldi

bedirhan söyler

Genç Keman Sanatçısı Bedirhan Söyler’den İlk Albüm Geldi

 
Dünyanın en hızlı keman çalan adamı olarak bilinen, ünlü keman virtüözü Muhammed Yıldırır’ın öğrencisi Bedirhan Söyler; ilk enstrümantal albümü olan “Yarının Duyguları” isimli EP çalışmasını yayınladı.

Yaklaşık bir yıl önce güzel bir kızın hayatıma girmesi ile başladı bu bestelerimin hikayesi. Güzeli, çirkini, iyiyi, kötüyü, aşkı, sevgiyi, sevgisizliği, anlatmaya çalıştım. Ağlamaktan ve gülmekten ıslanmış nota defterimin yıpranmış sayfalarından çıkardım bu bestelerimi. Size burada sevmeye yeltendiğim ve sevilmediğimi anladığım ilk günü anlatmaya çalıştım.

 

 
 
4 Şarkılık albümün ilk parçası olan ve bestesi Bedirhan Söyler’e ait olan “Deniz” isimli şarkı, 1 yıllık bir çalışmanın ardından Muhammed Yıldır düzenlemesi ile kaydedildi. Serenata D’amore –yani aşk’a serenat- isimli parça ise, aşka dair umudunu kaybetmiş; ama hala umut arayan bir adamın ne hissetiğini anlatılmaya çalışıldığı bir eser olarak kayıtlara geçti. Albümün 3. çalışması “Uzun Vadeli Sessizlik” ise Arap ezgileri taşıyan ve keman ile sanatçının sessizliğini anlatan bir parça. 4 Şarkılık EP’nin son kaydı ise “Hayat”. Bedirhan Söyler bu eserinde “kıyamet sonrası yeniden dünyaya gelen bir adamın duygularını” bizlere dinletiyor.

Tarz olarak klasik olan eserlerde Blues ezgilere de yer veren Bedirhan Söyler’e bu albümde Burak Gülvendik de gitarıyla eşlik etti.
 
 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
8
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
1