Bunu okuyorsunuz:
Ne Jupiter: “Tanrı Bile Herkesi Memnun Edemez.” | Röportaj #11

Taze grubumuz Ne Jupiter’in size söyleyecekleri var! Gelin grup vokalisti Melih Baydoğan’ın ağzından Ne Jupiter‘i dinleyelim.

 

1) Taze alternatif müzik gruplarından birisiniz. Öncelikle sizi bir tanımak isteriz. Kimsiniz siz? Yani ne okursunuz, ne yaparsınız, ne dinlersiniz… Kimler mevcut bu grupta?

Üç yakın arkadaşın müzikle olan uğraşlarını daha da ileriye götürmek üzere kurulmuş bir grubuz. Ben ve Batuhan tıp fakültesinde okuyoruz Abdurrahman ise mimarlık fakültesinde okuyor. Ben alternatif grupları dinlemekten keyif alıyorum. Imagine Dragons ve The Neighbourhood gibi… Solo gitaristimiz Batuhan ise sıkı bir Teoman ve Can Bonomo dinleyicisi. Bateristimiz Abdurrahman -grup arasında Abdi diye sesleniyoruz ona- de eski rock efsanelerini dinliyor Dire Straits, Red Hot Chili peppers gibi…

 

ne jüpiter
– ne jüpiter

 

2) Peki neden “Ne Jupiter”? Nerden geliyor bu grubun ismi, bir hikayesi var mı?

Grubumuzun ismi sanıldığının aksine bir gezegen ismi değil.

“Ne jupiter quidem omnibus placet” yani Tanrı bile herkesi memnun edemez manasındaki latince bir deyişten alıyor. İnsanların artan mutsuzluğunu dışa vuran, şarkılarımıza da ilham veren bir söz.

 

3) Gelecek vaat eden bir grupsunuz. Peki ya gelecek vaat eden bu başarılı grup bize biraz gelecek planlarından, gelecek projelerinden bahsedebilir mi?

Öncelikle amacımız bu yaz çıkarmayı düşündüğümüz albüm ondan sonrasını ise zaman gösterecek. Bizi hangi yol mutlu ederse o yoldan gideceğiz.

 

Ne Jupiter – Renksiz Bir Kadın [EP Version]

 

4) Tabii bir gelecek yaratmak için öncelikle bir geçmişe sahip olmak gerekir. Peki ya Ne Jupiter’in hikayesi nedir? Yollarınız nasıl kesişti?

Biz zaten üç samimi lise arkadaşıydık. Müzikle uğraşmaya başladığımızda aklımızda bir grup kurma düşüncesi oluşmuştu.

 

5) Elbette bu yolda her müzisyenin yaşadığı birtakım sorunlar olur, sizinkilerden bahseder misiniz biraz? Ne sorunlar yaşadınız veyahut ne sorunlar yaşıyorsunuz bu yolda?

Bazen bir şarkı yazarken ya da kaydederken tabiri caizse tıkandığımız çok oluyor, zaten bu yüzden tamamlanmamış birçok çalışmamız var. Aslında en büyük korkumuz kendimizi tekrar etmek. Bu yüzden yaptığımız her çalışmaya hemen ısınamıyoruz. Özellikle bateristimiz çok titiz bu konuda, ona şarkı beğendirmek çok zor!

 

6) Biraz da bireysel… Nasıl başladınız müziğe? Bu çocukluktan gelen bir sevda mı?

Ben müziğe 13 yaşında gitar çalarak başladım. O günden bu güne müzik hep hobi ve kafamı rahatlatma aracı oldu. Diğer grup arkadaşlarım bana göre biraz daha yeniler müzikte.

 

Ne Jupiter – Dalgalar (Official Audio)

 

7) Şarkılarınızdan bahsedelim. Bildiğimiz üzre 6 tane şarkınız var. Bu şarkılar nasıl ortaya çıkıyor? Aşama aşama anlatır mısınız?

İlgini Çekebilir

Günlük hayatta da sürekli görüşen arkadaşlarız. Fikirler oluştukça anında birbirimizle paylaşıyoruz ve sonuçta bir araya gelip son düzenlemelerimizi yapıp şarkımızı yayınlıyoruz.

 

8) Bizi biraz da sahne aldığınız veyahut alacağınız yerler hakkında bilgilendirirseniz çok güzel olur. Böylece müzikseverlerin elinde gündelik hayatın sıkıcı akışından kaçmak istediği zamanlarda iyi müzik dinleyebilecekleri bir adres olur!

Henüz bir yerde sahne almadık albümü tamamlamaya odaklandık. Daha sonra olmaması için bir neden yok tabii.

 

9) Son olarak o müzikseverlere, sizi dinleyen kitleye söylemek istedikleriniz neler?

Bizi dinlemeye devam etsinler, anlatacağımız çok şey var çünkü. Bizimle aynı duyguları paylaşsınlar, işte o zaman müzik gerçek amacını yerine getirmiş olur!

 

Müziksel kaygının en güzel hali olan Ne Jupiter ile sosyal medya üzerinden iletişim kurmak için;

Instagram

Soundcloud 

Youtube

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
8
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0
Yoruma Bak (0)

Cevap Bırak

Your email address will not be published.