Bunu okuyorsunuz:
8. Tasarımcı Buluşması: Design Week Turkey 2019

8. Tasarımcı Buluşması: Design Week Turkey 2019

design week turkey

Haliç Kongre Merkezinde 8’incisi düzenlenen Design Week Turkey 2019, her yıl moda tasarımından grafik tasarımına, mimarlıktan endüstriyel tasarıma kadar bir çok alana ev sahipliği yapmakta.

 

Design Week Turkey, tasarımcıları endüstri temsilcileriyle ve tasarım severler ile bir araya getiriyor. Böylelikle tasarımcılar ile markalar arasında yeni iş ortaklıklarına ve projelere imza atıla biliyor. Ayrıca, etkinlikte bu alanlarla ilgili paneller, konferanslar, atölyeler ve sergiler de düzenlenmekte.

Sergilerden söz etmişken neler vardı sergide kimleri keşfettik?

 

Tarhan Telli

İlk olarak sergi alanına girer girmez bizi  Tarhan Telli’nin eserleri karşıladı.
21 Haziran 1980 tarihinde İstanbul’da doğan Tarha Telli. Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Tasarım ve İletişim Bölümü mezunu. Custom Choppers motorlarının da yaratıcısı ve sahibi.

 

 

Mehri Sena Yozgat

Markalaşma yolunda ilerleyen Genç Girişimciler bölümünde renkli standıyla göze çarpan Mehri Sena Yozgat, Doğuş Üniversitesi – Sanat ve Tasarım Fakültesi – Grafik Tasarım bölümü mezunu. Şimdilik Freelance olarak illüstratörlük yapmakta. Kariyerine çocuk kitaplarıyla  başlayan Mehri Sena, aynı zamanda küçük hikayelerde yazıyor.

Daha çok çocuk dergisi ve çocuk kitaplarında karşılaştığımız markanın asıl hedefi, farklı projede yer almak ve daha sonra markanın kendine ait  workshoplar düzenleyip çok amaçlı bir atölye hazırlamak. Hayvanları da es geçmeyen marka, yardıma muhtaç hayvanlar için şu anda proje hazırlığı içerisinde.

Öğrencilere de ilham olan marka 29 Kasım 2019 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşuyor olacak.

http://www.mehrisena.com

 

 

Duygu Göçmen

Genç Girişimciler bölümünde dikkat çeken bir diğer marka ise “Tek Çizgide…” karşımızı çıkan Duygu Göçmen. Elini kaldırmadan tek bir çizgi dizisi ile şık ve sade tasarımlar üretmeye  devam ediyor.

https://instagram.com/duygu.gocmen

 

 

38. GMK ve Grafik Tasarım Sergisi

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK), 1978 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu ismi altında İstanbul’da kuruldu. Reklam ajanslarının ve tasarım stüdyolarının yaratıcı kadrolarından, akademisyenler ve öğrencilere uzanan bir üye yelpazesine sahip kuruluş; Türkiye’de grafik tasarımın gelişmesi, bu alanda üretim yapan tasarımcıların bir araya gelmesi ve mesleki haklarının korunması amaçlarını taşıyor. Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği etkinliklerle tasarımcıları farklı üretim alanlarından profesyonellerle buluşturuyor. Her yıl düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi’nde, o yıl içinde üretilen grafik ürünlerden kapsamlı bir seçki oluşturan ve onları ödüllendiren GMK, 1993 yılından beri Uluslararası Tasarım Konseyi (Ico-D) üyesidir.

Sergi 30Kasım 2019′ a kadar Pazartesi hariç her gün 10:00-17.00 saatleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde  devam edecek.

 

Tasarımcı: Erman yılmaz – Tomazs Bierkowksi Workshop

 

Tasarımcı: Erman Yılmaz – Gaslamp Typeface

 

Tasarımcı: Oksal Yeşilok – Whimsical Cam

 

Tasarımcı: Alp Eren Tekin – Brewder Brewıng Company

 

Tasarımcı: Onur Aşkın – San Diego Latino Film Festival

 

Tasarımcı: Onur Aşkın – Spring Season

 

Tasarımcı: Ruslan Abbas – Faust

 

Tasarımcı: Kaan İşcan

 

Tasarımcı: Asena Dirik – Children’s Film Festival Poster

 

Tasarımcı: Muhittin Güneş – Torture Museum

 

Tasarımcı: Talip Özer – Aida V.I.P

 

 

Mimar Sinan Üniversitesi

Her sergi, fuar ve etkinlikte karşımıza çıkan Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri. Öne Çıkanlar serisi.

 

 

Tasarımcılar: Eda Çağıl Çağlarırmak, Erhan Kaplan, Duygu Güven Özen, Ömer Faruk Güven, Hanne Nur Özden, Ruslan Abbas, Funda Yılmaz, Doruk Oğuzhan Levent, Yağız Alp Aydın, Alican Zırhlıoğlu, Seda Yüksel, Hikmet Deniz Pembecioğlu, Bilal Sarıteke, Yaren Yavuz, Gizem Yonca Akgün, Gülşah Korkmazoğlu.

 

İstanbul Moda Akademisi

Moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası işbirlikleri olan, Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biri. Devlet destekli olan kurumda 3 yıl eğitim aldıktan sonra lisans diploması alabiliyorsunuz. Ayrıca kurumda kısa programlar da yer almakta.

 

Tasarımcı: Engin Ekinci

 

EİB ( Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği )

EİB, ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek, farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 15.’sini düzenleyeceği Moda Tasarım Yarışmasında,  katılımcıların TECH-TILITY konseptiyle oluşturacakları 2020-2021 Sonbahar Kış Kadın ve Erkek Hazır Giyim koleksiyonlarını görmeyi heyecanla bekliyor.

Son Katılım Tarihi: 20 Aralık 2019

Ödüller:

1’incilik ödülü: 18.000

2’incilik ödülü: 13.000

3.üncülük ödülü: 8.000

 

XIV.Moda Tasarım Yarışması Kazananları

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin hazırladığı 14. Moda Tasarım Yarışması kazananları.

 

 

Tasarımcılar: Aslı Su Türkmen, Sıray Kural, Şeyma Bayram, Taylan Özden, Eda Özdemir, Seda Erdoğan Ulu, Fadime Yıldırım, H.Selen Kural, Tuğba Kara.

Design Week Turkey 2019.
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0