Bunu okuyorsunuz:
Çocuklarımız Susmasın! Artık “Söz Küçüğün”

Çocuklarımız Susmasın! Artık “Söz Küçüğün”

söz küçüğün

Hepimizin zevkle dinlediği yetenekli müzisyenler Kırmızıda Dur De projesi kapsamında “Söz Küçüğün” isimli bir sosyal sorumluluk projesi ile karşımıza çıktılar. Onlar ellerinden geleni yaptı, artık farkında olmamızın zamanı gelmedi mi?

 

Yetenekli Müzisyenler Hep Beraber

Her çocuğun güvende, mutlu ve huzurlu hissetmeye ihtiyacı var. Vera’nın vokali Arel Koray Nalbant ve Simge Pınar‘ın sözlerini ve müziğini üstlendiği, vokal koltuklarında yine Arel Koray Nalbant, Simge Pınar, Can Oflaz, Merve Deniz, Şenceylik, Ceren Gündoğdu, Merve Çalkan, Sedef Sebüktekin ve Emir Yargın yer aldı. Böyle bi’ kadronun kalbimizi bu şekilde çalabileceğini hiç düşündünüz mü?

 

Söz Küçüğün

Bu yazıyı yazarken ister istemez Arel Koray ve Simge Pınar’a ayrı bir başlık açmak gerek. Yönetmeninden tutun proje yapımcısına kadar herkesin emeği büyük ama bu konuda, böyle başarılı sözler yazmak hiç kolay değil. “Oysa o bir boş sayfa değil” kısmında belki de kalbimi bıraktım, çok güzel bir şarkıyla içimizi ısıttılar. Hepsinin emeğine teşekkürler.

 

Sessiz Değil, Kimseye Ait Değil

Şarkı 17 kasımda YouTube üzerinden, 18 kasımda ise tüm dijital platformlarda karşımıza çıktı. YouTube üzerinden Arel Koray Nalbant, Simge Pınar, Emir Yargın, Şenceylik, Ceren Gündoğdu, Sedef Sebüktekin, Merve Çalkan, Merve Deniz ve Can Oflaz‘ın kamera karşısına geçtiği bir kliple beraber yayınlandı. Klibin yönetmenlik koltuğunda Görkem Yarar yer aldı. Şarkın kayıtları Babajim İstanbul ve Catchy stüdyolarında alındı. Şarkının masteringini Güven Ersoysal yer alırken, prodüktörlük koltuğunda Arel Koray Nalbant’ı gördük.

 

 

Farkında Mıydın?

Kırmızıda Dur De! projesi ile tanıştığımız şarkının amacını hepimiz anlıyoruz ama yine de değinmek istiyorum. Çocukların güvensizlik hissetmeyeceği, onların hayatlarının kötü gidişatına hayır demenin anlamına değiniyor. Onların duyguları, kararları, hayırlarının bizim için önemli olması gerektiğini anlatıyor. Onlarca, yüzlerce çocuğun istismar edildiğini, hayallerinin elinden alındığını, onların birer boş sayfa olmadığını anlatıyor. Sizce de artık hep beraber farkında olmamızın zamanı gelmedi mi? Söz Küçüğün sayfasında istismara karşı videolar ve yazılarla bilgilenebilirsiniz.

 

Yazının sonuna geldiğimizde ise her çocuğun hakları olduğunu unutmayın. Onlara boyun eğdirmek yerine haklarını öğretin. Güvende hissetmelerini sağlamak varken hayallerini yıkmayın. Çocukların birer boş sayfa olmadığının farkına varın.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
2
kalp <3
7
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
2