Bunu okuyorsunuz:
Ankara’nın Aslında Gri olmadığını Kanıtlayan 10 Mekan!

Ankara’nın Aslında Gri olmadığını Kanıtlayan 10 Mekan!

Ankara’da yaşam dendiğinde insanların ön yargı ile yaklaştığını hepimiz biliyoruz. Fakat Ankara’da yaşayanlardan dinlediğimizde hiç de öyle olmadığını anlıyoruz. Sandığımız kadar renksiz olmadığını kanıtlayan 10 mekanı sizin için sıraladık… 

1- Kıtır


Bir Ankara efsanesi ile başlayalım. Kıtır 25 yılı aşkın süredir Ankara, Tunanı Hilmi Caddesinin göz bebeklerinden. Kuğulu parkın hemen yanında bulunan Kıtır da isteyen kumpirini alır isteyen kokoreçini alır fakat yanında mutlaka bir bira içilir Kıtır’da

Gitmek isteyenler için,  adres: Tunalı Hilmi Cd. 114/K Çankaya

2- La Bebe


Akşam saatlerine doğru sakinliğini bozan bu mekana Ankara’ya has bir sesleniş biçimi olan La Bebe ismi verilmiş. Sade tasarımıyla dikkat çeken La Bebe güzel yemekler yemek ve ardından iyi bir kahve içmek için harika bir mekan. Ayrıca bu mekanda sipariş edeceğiniz bazı ürünler yine Ankara’ya has bazı isimlerden oluşuyor

Gitmek isteyenler için, adres: Tunus Caddesi No: 50 Kavaklıdere / Çankaya

3- Coffee Lab

Adında anlaşılacağı gibi bir laboratuvar edasında olan cafe, sessiz, sakin, ferah, kısacası hoş sohbet ve kahve için ideal bir yer. Klasik yerlerden sıkıldım ama diyorsanız Coffee Lab tam size göre.

Gitmek isteyenler için, adres; Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, No 114/E11, Çankaya

4- 21 Pub


Bestekar  sokakta bulunan Ankara’nın müdavim mekanlarından olan 21 bir kenara bestekar sokak bir kenara desek yanlış olmaz sanırım, çünkü 21’e bir kere giden mutlaka bir kere daha gidiyor. Alkol seçeneklerinin yanında muhteşem yemekleri ile de dikkat çeken 21’e…

Gitmek isterseniz eğer, adres: Bestekar sokak, No:40 Tunalı/Çankaya

5- Irish Town


Ankara’nın yeni nesil mekanlarından olan Iris Town isminin hakkını veriyor çünkü tasarımı tam anlamıyla irish pub konseptinde. Normal yerlere göre biraz pahalı olabilecek mekan fiyat performans açısından hakkını veriyor diyebiliriz.

Gitmek isteyenler için, adres: Ankara-Eskişehir yolu, Tepe Prime

6- Cafe Des Cafes


Özellikle bahar ve yaz aylarında gidilmesi gereken Cafe Des Cafes’in harika ev yapımı çeşitli limonatalarının, keklerinin tadına bakıp saatlerce oturup arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Oldukçe geniş bir menüsü olan mekanda el açması pizzadan tutunda sıcak şaraba kadar her şey mevcut!

Gitmek isteyenler için, adres: Tunalı Hilmi Caddesi, No 83/A Çankaya

7- Casetta


Avrupai mahalle barlarından esinlenilerek tasarlanan Casetta akşam saatlerinden bir öğün yemek için harika bir mekan. Ümitköy de bulunan Casetta’nın özellikle steaklarını mutlaka denemelisiniz!

Gitmek isteyenler için, adres: Ümitköy sitesi 1946. sokak, no:2 Ümitköy

8- Aylak Madam


Kızılayın ortasında şahane dekorasyon ve sanki evinizdeymiş gibi hissedeceğiniz mükemmel samimi ortamıyla sizi karşılayan Aylak Madam’da sıcak şarabınızı yudumlarken kitap okuyabilir ya da arkadaşlarınızla güzel zamanlar geçirebilirsiniz!

Gitmek isteyenler için, adres: Karanfil 2 sokak no: 77/B Kızılay

9- The Bigos


Sadece Ankara’da üç şubesi bulunan Bigos harika yemek menüsüyle bizi karşılıyor. Et, tavuk, mezeler, atıştırmalıklar ve daha bir çok çeşit bulunan mekanda alkol menüsü de bir o kadar zengin, üstelik Bigos’un fiyatları gayet uygun.

Gitmek isteyenler için, adresler:

Kızılay Şube : Selanik 2 cad. 61/1 Kızılay

Bahçelievler Şube : 6. cadde no: 11/8 Bahçelievler

Tunus Şube: Tunus caddesi, no: 50 Çankaya

10- Soul Pub


Narlı votka kokteyli ile ün salan Soul Pub, Kızılay ve yakındalarında gezenlerin göz bebeği haline geliyor. her yaştan insanın geldiği Soul Pub müdavimi olunacak mekanlar arasında.

Gitmek isteyenler için, adres: Olgunlar caddesi, no: 18 Kızılay

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
1
kalp <3
1
karasızım
1
olamaz!
0
üzücü
0