Bunu okuyorsunuz:
Kış Aylarının Göz Bebeği “Çizmeler”

Kış Aylarının Göz Bebeği “Çizmeler”

çizme modası 2020 - altmuzik

İlk kez tarım ve binicilikte erkekler tarafından kullanılmaya başlanan çizmeler artık kadınların kış aylarında vazgeçilmezi. Kadınların çizmeyle tanışması 1830’lu yıllara dayanmakta. 1960’lı yıllarda Coco Chanel’le birlikte zirve günlerini yaşayan mini etek popülerliği beraberinde uzun dizüstü çizmelerin de modaya sahnesine geçişi hızlandırmış.

 
Günümüzde kısa, uzun, topuklu, topuksuz, western derken bir çok çeşit ve modele sahip çizmeler bir çok kadının tutkusu. Özellikle taytlar ve mini eteklerle ile kombinlenen çizmeler feminen havası ile kombinlere resmen hayat veriyor.

 

Genellikle skinny jean, tayt, mini etek ve elbiseler ile görmeye alışık olduğumuz uzun çizmeleri son yıllarda artık daha bol kalıplı pantolonlar, bisiklet taytlar, yazlık elbiseler, uzun yazlık etekler ile yapılan kombinler gibi farklı kombinlerle de sıkça görmeye başladık.

 

 

Diz üstü çizmelerin giyen her kadına daha feminen bir hava kattığı kesin fakat bacak boyu ile doğru orantılı olarak tercih edilmesinde fayda var. Modaya uymak isterken moda kurbanı olmak istemeyiz bence.  Diz üstü çizmeler kadar ara boy çizmeler de de proporsiyon önemli, bu boy çizmeler bacak boyunu kesip daha kalın gösterebilir. Aman dikkat 🙂

 

 

Çizmelerde genellikle tercih edilen soft tonlar ve siyah olsa da renkli alternatifler ile daha da dikkat çekici olmak isterseniz farklı bir çok renk seçeneği var. Başta kırmızı!

 

 

Hatta belki rugan!

 

 

Ve hatta belki kıpkırmızı!

 

 

Tabi herkesin tercih etmeyeceği bir seçenek olan kırmızı dışında pek çok renk alternatifi var.

 

 

Hiç bir renk tercihi olmayanlar için en ideal olan  nude çizmeler ve siyah çizmeler ile yapılan kombinler. Banko!

 

 

Çizmelerle çok iyi duran bir seçenekte şortlar.

 

 

 

İddalı bir seçenek için çizmelerinizi sadece gömlekler ve sweatshirtlerle de kombinleyebilirsiniz.

Bu sezon özellikle zirve yapan bir diğer çizme seçeneği de beyaz çizmeler. Eğer tercih yelpazenize giriyorsa mutlaka bir göz atın.

 

 

Göz atmanızda kesin fayda olacak bir diğer seçenekte western!

 

 

Farklı renk, desen, işleme seçenekleri olan westernler oldukça cool!

Çizmeler ile yapabileceğiniz bir kaç kombin önerisi olarak:

 

 

Sıradışı örnekler de var tabi ki:

 

 

Çorap çizme, deri, rugan, sade, işlemeli, bağcıklı bir çok seçeneği olan bu geçiş yelpazeden proporsiyonunuza  uygun dileğiniz renk ve modeli seçin şahane bir kombinle anın tadını çıkartın ! 🙂

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0