Bunu okuyorsunuz:
Baturalp’ten Yeni Tekli: Aşk Bi’ Sinema Filmi

Baturalp’ten Yeni Tekli: Aşk Bi’ Sinema Filmi

Baturalp, altmuzik

Baturalp’in en yeni teklisi Aşk Bi’ Sinema Filmi tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

8 Mart’ta yayınlanan Aşk Bi’ Sinema Filmi’nin sözü müziği ve düzenlemesi Baturalp’e ait. Şarkının mix ve masteringi ise Anıl Ulusoy imzası taşıyor. Bizi sıcak bir yaz günbatımına götüren Aşk Bi’ Sinema Filmi’nde biten bir ilişkinin ardından karşı tarafı merak eden birinin belki de hiç cevaplanamayacak sorularını dinliyoruz. Akış boyunca birkaç kez karakter değiştiren müzik, çok keyifli ve devamını merak ettiren bir dinleme deneyimi yaşatıyor. Şarkıda değişmeyen tek şey ise dinleyende uyandırdığı ağladıktan sonra gelen rahatlama ve sakinleşme hissi diyebiliriz. Baturalp’in imzası haline gelen frajil tavrı sayesinde tatlı bir soundla bile hüznü hissettirebilmesi bize tanıdık gelen bir güvenli alan yaratıyor. Üzüleceğimizi bile bile ev gibi hissettirdiği için içinden çıkamadığımız bir toksik ilişki gibi… Aynı zamanda estetik açıdan da doyum sağlayan bir toksisite.

 

“Yaydan çıkan ok gibi vurdu kirpikleri gönlümden beni
Onun eli beline değdi mi, seninle dans etti mi
Kokusu üstüne sindi mi
Aşk… Öldürüyor beni”

 

 

İlk zamanlarındaki rock soundunu geride bırakıp daha indie bir tarza yönelen Baturalp, Aşk Bi’ Sinema Filmi’nde de bu yolda devam ettiğini bize gösteriyor. Söz yazarlığını daha minimalist bir yere çekmesiyle duygu geçirmeyi hikaye anlatıcılığı değil de müzikle yapmaya çalıştığını görüyoruz. Ki bu konuda başarılı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Sadece “Aşk öldürüyor beni…”deki vokali bile duyguyu dinleyiciye geçirmesine yetiyor. Baturalp, şarkıda romantik gitarlarla, vokal oyunlarıyla çok hafif ve oldukça etkili bir ifade biçimi yaratmış. Ve spesifik bir hikayedense hislere yer vermesiyle de adeta sessiz bir anlaşma gibi kalbi kırılmış herkesin içinde yer bulabileceği bir alan oluşturmuş.

 

“Aşk bi’ sinema filmi ve ben silinen sahnesi
Öldüm sanki rol gereği
Gözünü kapatıp seviştin mi, kurdun mu hayalimi
Tenine uymadı mı teni
Aşk… Öldürüyor beni”

 

Baturalp sürprizlerle dolu müzikal yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Siz de konserlerinden ve yeni şarkılarından haberdar olmak isterseniz Baturalp’i Instagram hesabından takip etmeyi unutmayın!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0