Bunu okuyorsunuz:
Big Baboli Şarküteri’nin 6 Sanatçısından 5 Şarkı

Big Baboli Şarküteri’nin 6 Sanatçısından 5 Şarkı

big baboli şarküteri

Big Baboli Şarküteri kendinden bahsederken…

 
“Farklı sahneler ve disiplinlerden sanatçıları desteklemek ve meraklılarına ulaştırmak amacıyla yola çıkan Şarküteri çok katmanlı alt kültür mozaiğinin en ham ve samimi halini izleyiciye sunuyor. Sergilenecek tüm eserler sanatçılar tarafından Şarküteri için özel çalışılmış, orijinal nitelik taşıyan özgün baskılardan ve sınırlı sayıda üretilen merch ürünlerinden oluşuyor.” diyerek bahsetse de aslında kendi içinde müzik ile bağlantılı.

Konser afişleri ve albüm kapaklarında sıkça karşılaştığımız Big Baboli 20 Eylül 2019’da Zeynep Kış, ( Zezeah ) Mehmet Şakir Kış ( Moklich ) ve Berk Kula ile birlikte hem sergi alanı hemde art shop olan Big Baboli Şarküteri’yi açtı. Yakın zamanda da bizleri Krüw, Big Baboli Print House ve de Kerem Ardahan’ın eserleriyle buluşturacak.

Müzik ile bu kadar iç içe olan sanatçılar eserlerini oluştururken kimleri, hangi parçaları dinlemekte? Şarküteri’de bulunacak 6 sanatçıdan kendi oluşturdukları eserler ile birlikte 5 şarkılık bir playlist hazırladık. Buyurun birlikte dinleyelim.

 

Burak Şentürk

İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Grafik Sanatları okudu. Profesyonel hayatına dünyaca ünlü illüstratör Oğuz Aral’ın yönettiği mizah dergileri için karikatürler çizerek başladı. Türkiye’de ve dünyada bulunan büyük reklam ajansları ve markaları için çalışmalar yaptı. Buna ek olarak ABD, Singapur, İngiltere, Hollanda ve Türkiye’deki saygın yayıncılarla çalıştı. Şu an Türkiye’nin en büyük tekstil şirketlerinden birinde tişörtler tasarlamakta. Krüw illüstratörlerinden biri.
 

 
Burak Şentürk’ün diğer eserlerini incelemek için:
https://buraksenturk.com/
 

 
[su_divider text=”Yıkarı Çık” size=”1″ margin=”30″]  

Moklich

1984’te İstanbul’da doğru. Işık Üniversitesi Grafik tasarım bölümünden mezun. 2011’de Zezeah ile birlikte Big Baboli Print House’u kurdu.Lise yıllarından müziğe ilgi duyan Moklich şu anda ” Helak ” isimli sludge metal tarzında bir müzik grubunun üyesi. Helak, Ocak 2019’da ” İnferno ” adından ilk albümlerini, geçtiğimiz Kasım ayında yine “Cestodes” adında ilk singlelarını yayınladı. Moklich son olarak Berk Kula ile birlikte Big Baboli Şarküteri’yi açtı.
 

 
Moklich’in diğer eserlerini incelemek için: https://instagram.com/moklich?igshid=l0u6235zatv5

Helak hakkında bilgi almak için:

https://helak.bandcamp.com/
 


 
[su_divider text=”Yıkarı Çık” size=”1″ margin=”30″]  

Selin Çınar

1989 Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım mezunu. Krüw ve Gubarwave’in illüstratörlerinden biri. Selin Çınar, müzik gruplarına ve de markalara tasarımlar yapmakta. Khontkar, Metth ve Pawz One & Dj Dister gibi sanatçıların albüm kapaklarını tasarladıktan sonra Apple Music’in Türkiye’deki yerel çalma listelerinin albüm kapağını hazırlayan illüstratörler arasında da yer aldı. Apple Music’in Türkiye’ye özel çalma listeleri arasında bulunan “Zirvedekiler: Türkçe Rap” listesi için albüm kapağı hazırladı.

 


 
Selin Çınar’ın diğer eserlerini incelemek için:
https://www.behance.net/selincinarr
 

 
[su_divider text=”Yıkarı Çık” size=”1″ margin=”30″]  

Elif Varol Ergen

Elif Varol Ergen, 1977 doğumlu olup bir Türk görsel sanatçısı ve akademisyendir.
1999   Mezunu; Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü.
2003 MA; “Japonya ve Uzakdoğu Kültürlerinde Çizgi Roman Gelişimi”, Hacettepe Üniversitesi.
2007   Doktora Araştırma ve staj; Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi Hogeschool Gent, Belçika.
2009   Doktora; “Resimli Çocuk Kitaplarında Soyut Kavramlar”, Hacettepe Üniversitesi.
Elif Varol Ergen, yeraltı sanatını ve  Avrupa ve Japonya’daki çağdaş çizimleri araştırdı . Sanatında ana-çocuk ilişkisi, cinsiyet ayrımcılığı, kadın hakları, feminizm ve insan psikolojisi üzerinde durdu. Burak Şentürk’ün daveti ile Krüw’e dahil oldu.
 

 

Elif Varol Ergen’in diğer eserlerini incelemek için:
http://www.elifergen.com/
 

 
[su_divider text=”Yıkarı Çık” size=”1″ margin=”30″]  

Cincinius

Cincinius, 1980 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi G.S.F. Sinema – TV bölümünden mezun. İş hayatına reklam sektörüne giriş yaparak bir ajansta metin yazarı olarak görev alıyor. Yazarlıkta mutlu olamayan Cincinius, İngiltere’ye giderek alakasız işler yapıyor. Daha sonra Türkiye’ye dönerek storyboard işleri yapmaya başlıyor. Storyboard işini de bırakarak çizimlerini bir şekilde değerlendirmek isteyen Cincinius Big Baboli ile tanışarak aradığını mutluluğu buluyor. Şu anda hem Big Baboli konser afişleri ve posterler üretmekte hemde Krüw’de illüstrasyon sanatçısı.
 

 
Cincisnius’ın diğer eserlerini incelemek için: https://instagram.com/cincinius?igshid=h4op057wlf9m
 

 
[su_divider text=”Yıkarı Çık” size=”1″ margin=”30″]  

Kerem Ardahan

Kerem Ardahan 1983 Ankara doğumlu. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Görsel Eğitimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2008 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Kariyerinde çeşitli sinema ve reklam filmlerinde sanat yönetmenliği yapmış, aynı zamanda 2013 yılından beri Kadıköy ‘deki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Kerem Ardahan ayrıca bir sokak sanatçısı. Kadıköy sokaklarının duvarlarında sıkça kendisinin eserleriyle karşılaşa bilirsiniz.
 

 
Kerem Ardahan’ın diğer eserlerini incelemek için:
https://www.instagram.com/keremardahan/
 

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
3
kalp <3
9
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0