Bunu okuyorsunuz:
Alternatif Sahneleriyle Bilinen 5 Ankara Konser Mekanı

Alternatif Sahneleriyle Bilinen 5 Ankara Konser Mekanı

ankara konser mekanı, ankara konser mekanları, ankara mekanlar

İstanbul kadar hareketli ve çeşitli olmasa da, Ankara alternatif konser mekanı ve sahneler konusunda son yıllarda atağa geçmiş durumda.

 

Özellikle son yıllarda tıkanma yaşayan ana akım müzik piyasasına, alternatif isimlerin dahil olması ile, müzik dinleyicileri artık bu sanatçıları takip etmeye başladı ve bu hareketin yansımalarını Ankara’daki konser mekanlarında da görmek mümkün.

 

İşte alternatif sanatçıları keşfedebileceğiniz 5 Ankara konser mekanı:

 

1. IF PERFORMANCE HALL, KAVAKLIDERE

Kuruluşundan itibaren IF Performance Hall, Ankara’da Konser mekanı açığını kapatmış ve konser diyince ilk akla gelen mekanlardan olmuştur. Kaliteli, özgün iç mekan tasarımı ve görsel iletişim dili, her ay düzenli olarak yayınladığı konser takvimi ile Ankara’da düzenli etkinlik kültürünü oturtmuştur.

Ses ve ışık sistemiyle hemen farkını belli eden If Performance Hall, alternatif sanatçıların ilk tercihi olana mekan haline gelmiştir. Korhan Futacı, Hedonutopia, Jakuzi, Altın Gün, Sattas gibi pek çok yükselen yeni nesil sanatçıya ev sahipliği yapan mekan, Ankara’da konser izleyicisinin ilk tercihlerinden.

Adres: Tunus Cad. No: 14/A Kavaklıdere, Çankaya / Ankara

 

IF PERFORMANCE HALL, KAVAKLIDERE
IF Performance Hall, Kavaklıdere

 

2. HAYMATLOS MEKAN, KIZILAY

Sıradan bir mekandan çok düzenlediği ve ev sahipliği yaptığı etkinliklerle öne çıkan Haymatlos Mekan, Konur-2’nin sonunda İnceler Apartmanı’nda hizmet vermektedir.

Ankara çıkışlı alternatif sanatçılara yer veren ender sahnelerden olma özelliğine sahip olan mekanda, konserler haricinde, film gösterimleri, tiyatrolar, sahne sanatları ve akustik performanslar da düzenlenmektedir. Konserlerin büyük çoğunluğunun ücretsiz olması özellikle üniversite öğrencileri ve alternatif müzik severler tarfında tercih edilmesini sağlıyor.

Mutfağıyla iddialı mekan Haymatlos, uygun fiyata çeşitli yemekler alternatifleri sunarken vejetaryen ve vegan mutfakları ile de hizmet veriyor. Keyifli ve samimi atmosferi ve uygun fiyatlarıyla Haymatlos, Ankara’da müzikseverlerin favorilerinden.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Konur Sk. 73/B, Çankaya / Ankara

 

HAYMATLOS MEKAN, KIZILAY
Haymatlos Mekan, Kızılay

3. SHELTERSTAGE, KAVAKLIDERE

Shelter, Bestekar Sokak’ta yer alan bir canlı performans mekanıdır. Henüz açılalı 1 sene olmasına rağmen Ankara konser mekanları arasında popülerliği gitgide artmakta olan mekan, Müjgan Bestekar’ın hemen alt katında bulunuyor.

“Müzik severlere sığınak olacak mekan” sloganıyla faaliyet gösteren mekan, hem merkezi konumu, hem de ses kalitesiyle Ankaralı müzikseverlerin ilk tercihlerinden. Çeşitli müzik türlerinden gruplara da Ankara’da ilk defa sahne alma fırsatı veren ShelterStage, yükselişini sürdereceğe benziyor.

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Bestekar Cd No38/A, Çankaya / Ankara

 

SHELTERSTAGE, KAVAKLIDERE
Shelterstage, Kavaklıdere

 

Kaybedenler Kulübü ruhu devam ediyor…

4. 6:45 KK, KAVAKLIDERE

2016 yılında kapılarını açan 6:45 Kaybedenler Kulübü, Kavaklıdere Tunus Caddesi’nde bulunmaktadır. 6:45 Yayınları ve Kaybedenler Kulübü markalarının girişimi ile açılan bar, Ankara’nın yeni mekanlarından biri olmasına rağmen özellikle ünlü isimlerin sahne almasıyla birlikte bir anda adını duyurmayı başardı. Konserlere ek olarak, partiler, üniversite organizasyonları ve farklı etkinliklere de ev sahipliği yapan mekan, Ankara’daki popülerliğini artırdı.

Pek çok konser etkinliğine imza atan 6:45 Ankara, konuklarına bir bardan çok daha fazlasını sunuyor. Konser alanı dışında üst katındaki bar&pub alanıyla da farklı ilgi alanlarına hitap eden mekan, Ankara etkinlik piyasasının merkezine aday.

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunus Cd. No:66/1 Çankaya / Ankara

 

6:45 KK, KAVAKLIDERE
6:45 KK, Kavaklıdere

 

5. JUNE JAZZ ANKARA, BAHÇELİEVLER

June Jazz’da tutkusu Jazz olan insanlara hatta daha da iddialı olmak gerekirse Jazz’ı sevmeyenlere bile Jazz’ı sevdirecek mottosuyla yola çıkan June Jazz, Ankara’da caz konseptli tek mekan olma özelliğini taşıyor.

Türkiye çapındaki caz müzisyenleri sahnesinde ağırlayan mekan, hafta içlerinde is Ankaralı amatör caz grupları ile sahnesini renklendiriyor. Çeşitli içeriklere sahip mutfağı ve zengin şarap menüsü ve sakin atmosferi ile de June Jazz, Ankaralı caz severlerin uğrak mekanı olmaya devam ediyor.

Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi, No:, Azerbaycan Cd. No:115, Çankaya / Ankara

 

JUNE JAZZ ANKARA, BAHÇELİEVLER
June Jazz Ankara, Bahçelievler
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
3
kalp <3
4
karasızım
2
olamaz!
0
üzücü
0