Bunu okuyorsunuz:
Alternatif Müzik Dünyasına Sakin Bir Merhaba: MAA ve “Hayal Kız”

Alternatif Müzik Dünyasına Sakin Bir Merhaba: MAA ve “Hayal Kız”

maa band

Türkçe alternatif müzik dünyasının taze kanlarından biri daha: MAA. Yeni klip çalışmaları “Hayal Kız” ile dikkatleri çekmeye başlayan grup, özlediğimiz o sakin melodilerin hakkını veriyor.

MAA kimdir nedir diyecek olursak, kelime anlamı olarak Fince’de “yeryüzü”, Farsça’da birlikte anlamındaki “ile” demek. MAA’nın kurucuları olan Eren Can Keman ve Mehmet Bora Sarı, uzun yıllardır süregelen dostluklarının yanında 2016 yılı itibariyle birlikte müzik yapmaya da başladılar. İlk beste çalışmalarının ardından MAA’nın temellerini atan ikili, bu süre içinde İstanbul’da birçok yerde konserler de verdi. Vokal ve ritim gitarda Eren Can Keman, solo gitar ve geri vokalde Mehmet Bora Sarı’yı gördüğümüz MAA, bünyesine bas gitarda Burak Saraloğlu ve davulda Cüneyt Cenkci’yi de dahil ederek bugünkü halini aldı.

MAA, son olarak ise 2017 kasımında Ütopya Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladıkları teklileri “Hayal Kız”a yepyeni bir klip çekti. Siyah-beyaz tonlarıyla nostaljik bir romantizm hissi uyandıran klibin çekimleri Kadıköy ve Pendik’te tamamlandı. Hemen buradan “Hayal Kız”ı izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ZdRYwzYrHMY

Grubun sosyal medya hesaplarında diğer bestelerine ve coverlarına ulaşabilirsiniz.
Youtube: MAA Band
Spotify: MAA
instagram.com/maa.band
facebook.com/officialmaa

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0