Bunu okuyorsunuz:
“Barış Demirel – Barıştık Mı” Montreux Jazz Festival’de Sahne Aldı

“Barış Demirel – Barıştık Mı” Montreux Jazz Festival’de Sahne Aldı

barıştık mı

İsviçre’de düzenlenen dünyaca ünlü caz festivali Montreux Jazz Festival’inde bu yıl yerli sahnenin “iyi müzik” öncülerinen olan Barış Demirel – Barıştık Mı sahne aldı.

 

İsviçre’deki komitenin 150 grup arasından seçtiği 16 grubun içerisine dahil olmayı başaran Barış Demirel; dün akşam La Couple ve House of Jazz sahnelerinde performans sergiledi. Barış Demirel, Efe Demiral, Tolga Tohumcu ve Tibet Akarca’nın yer aldığı ekibe ses masasında Metin Kahyaoğlu eşlik etti.

“Caz, hiphop, ambient, türk müziği gibi tarzlardan ilham alan; trompet odaklı rock müziğiolarak tanımlayabileceğimiz bir tarzı olan Barış Demirel – Barıştık Mı, Türkiye dışında daha önce  İngiltere, Hollanda, Belçika, Almanya gibi ülkelerde de sahne almıştı. Umarız yolu açık olur ve bizi gururlandırmaya, iyi müziğe doyurmaya devam eder 🙂

Küçük bir güzel haber daha, sonbaharda yayınlayacağı “Günbatımı” adlı yeni parçasının da müjdesini verip, konserlerinde çalmaya başladı Barış Demirel. Yeni parça yayınlanana kadar, son albümü Fail-Play’i dinlemek isteyenler için aşağıya Spotify linkini bırakıyoruz.

 

 

Ayrıca geçtiğimiz yıl Montreux Jazz Festival’ine ülkemizde canlı performasları ile dinleyicileri adeta büyüleyen Islandman de katılmış; 16 finalistten biri olarak yarışmanın 3 ödülünden biri olan “Shure Montreux Jazz Band Award” ödülü almıştı.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0