Bunu okuyorsunuz:
Bizi Albüm Hazırlıkları Bekler: PAZ

Bizi Albüm Hazırlıkları Bekler: PAZ

paz grubu _ altmuzik_com
https://www.instagram.com/p/B2ezeUCn20F/

2014 Yılında Maslak’ta kurulmuş olan PAZ, belki bazılarınızın Boşver performansıyla, bazılarınızın da tesadüfen TedX konuşmasında dinlediği bir grup olabilir.

 

PAZ’ın tekrardan gündeme gelmesi ise, biz sevenleri için geçtiğimiz haftalarda yeni albüm yapacaklarını duyurmuş olmaları! Üstelik bununla da kalmayıp, geçtiğimiz günlerde İbrahim Selim ile Bu Gece programına katılmalarıyla oldu.

PAZ’ı ilk defa duyanlar için şöyle bir özet geçmekte fayda var: Kökleri Ankara’ya uzanan grup, Ankara ve İstanbul’da çeşitli yerlerde sahne almıştır. Hatta kendilerinin SoundCloud hesaplarında Abbasağa Parkı’nda yaptıkları kayıtlar da bulunur. Sofar’ın 2017’de konuk ettiği grubun üyeleri ise Anıl Dağ, Barış Çakmakçı, Baturalp Özcan, Canberk Hacıbaloğlu, Erinç Odabaş, İpek Kahraman ve Koray Taşcılar. Gruba belki Peyote Nevizade’de ya da Muaf Kadıköy’de denk gelmiş olabilirsiniz.

Grubun YouTube’da en çok  (ve üzgünüz ki tek) dinlenen parçası ise sözleri ile içimize dokunan Boşver. Saatlerce dinleyebileceğiniz bu güzel parçayı dinlemeden geçmemenizi tavsiye ediyoruz!

“Derdini anlıyorum, sızlıyor aynısı içimde.”

 

 

Öyle ki sözlerindeki derin anlamı aşağıda yorumlarda da görebileceğiniz gibi insanları etkilemiş. Senelerdir dinlemekten asla sıkılmadığım bu tek parçayla yetindim durdum. Bir konserlerine denk gelemedim derken, yukarıda da belirttiğim gibi albüm hazırlıklarında olduğu haberini aldık, şöyle güzel bir şekilde:

 

 

İbrahim Selim ile Bu Gece programında ise Açık Kapı isimli bir bölüm açtıklarını duyurdular. Bu bölümde İbrahim Selim “kendine alan bulamayan ya da ilk alan olarak burayı seçmiş müzisyen ve komedyenler için bir bölüm oluşturduklarını ve mail yoluyla başvuru aldıklarını” duyurdu. Sempatik bir girişle gelen PAZ grubunun vokali Barış Çakmakçı, ekim ayının sonunda albümle müjdesini verdi. PAZ’ın konuk olarak bulunduğu bölüm ise 06.20 itibariyle başlıyor.

Kısa bir tanıtım sonunda albümlerinden bir parçayı sergilediler. Yıllardır yeni şarkı hayalinde olan bizler için ağzımıza bir parmak bal çalınmış oldu. İlk izlenim olarak, albümün habercisi bu parça için davulsuz olarak çıkmalarına rağmen oldukça etkili bir altyapı ve başarılı sözlerle oluşturulmuş, düşünülmüş bir parça olduğunu söyleyebilirim. Grubun üç performansına bakarak söyleyebilirim ki gitarlar gerçekten enfes!

“Kollarıma hoş geldin, ben yolları boşverdim!”

 

 

TedX Konuşmasında sergiledikleri performansa bakmak isterseniz şurada:

 

 

Sonunda gerçekten kaliteli işler yapan bir grubun duyulmasının verdiği rahatlıkla ve ekim sonunda gelecek albümün heyecanıyla oturduk bekliyoruz! PAZ, bizi kaliteli müziğinden mahrum bırakma!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0