Bunu okuyorsunuz:
Bu Bir Film Değil: Pavvla ve Onun Yaratıkları

Bu Bir Film Değil: Pavvla ve Onun Yaratıkları

pavvla

Barcelona’da doğup büyüyen İspanyol oyuncu,şarkıcı ve söz yazarı, bizlerin Pavvla olarak bildiği Paula Jornet, ilk single’ını henüz 19 yaşındayken çıkardı.

Sarı Telecaster’ından gelen gitar tınıları ve farklı klavye tınılarını harmanlayarak karşımıza çıkaran sanatçı Luup Records etiketiyle çıkan ilk albümü “Creatures” ile İspanya dışına taşarak adeta bütün Avrupa’yı, hatta ABD’ye kadar uzanarak bir çok ülkedeki elektronik ve alternatif müzik sevenlerini tesiri altına aldı.

Huzura kavuşmanızı sağlarken bir taraftan da istemsiz olarak dans etmenizi sağlayan tınıların hakim olduğu ve bir anda kendinizi Pavvla’nın peşinde kaybolmuş bir şekilde bulduğunuz bu albüm haliyle o kadar başarılı olmuş olacak ki, henüz yayınlandıktan 4 ay sonra South by Southwest Music Festivali gibi Amerika’da önemli sayılabilecek bir festivalde ve Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinden birisi olan Primavera Sound’da Pavvla‘yı da görmemizi sağladı.

2018 Yılının başında ise ev kayıtlarını derleyen Pavvla; “Creatures” de yer alan şarkıların demolarına yer verdiği “Homemade Stuff” isimli bir de EP çıkardı.

Son olarak ise”This is not a Movie” performansında yüzyıllar boyunca birçok mimar, müzisyen ve ressama ev sahiliği yapan şehrin güzelliği ve o sanatkârların eserlerinin önünde Pavvla‘yı bunun bir film olmadığını söylerken gördüğümüz Balconytv Barcelona performansını izlemenizi ve albümde yer alan şarkılardan özellikle “Young”, “Gun’s”, “Skin” ve “This is not a Movie” nin sizleri içine alıp götüreceğini söylemeden edemiyor ve sizleri Pavvla ile baş başa bırakıyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0