Bunu okuyorsunuz:
Bu Grup Sizi Mest Edecek: “Frapan” Sizlerle…

Bu Grup Sizi Mest Edecek: “Frapan” Sizlerle…

frapan

Daha önce farklı gruplarda çalışmış olan dört müzisyen tarafından kurulmuş bir grup olan Frapan indie rock tarzındaki şarkılarıyla sizi mest edecek!

İstanbul’da doğmuş ve evrilmiş olan bir Frapan, 2006’da İki Çizgi adlı sinema filmi için ve 2009’da da Aşk Yakar adlı Kanal D dizisi için şarkılar besteledi. 2010 Yılında gruplarının ismiyle aynı isme sahip olan Frapan albümünü, 2013’te Süper Akıllı Roket albümünü ve geçtiğimiz 2016 senesinde ise Leyla EP’sini dinleyicileriyle buluşturan grup, günümüzde Samet Evci, Yusuf Karaoğlu, Barışcan Şenergin, Hazar Kayaaltı ve Emre Batıoğlu’ndan oluşan 5 kişilik bir kadroya sahip.

Süper Akıllı Roket şarkılarının klibini Samet Evci’nin abisi Selim Evci çekti ve çekimler 15 saat sürdü. Şarkının ve klibin hikayesini ise grubun vokalisti ve gitaristi olan Samet Evci 3 Mart 2013 tarihinde şu şekilde açıkladı: “Dünyanın ve insanlığın sorunları devam ederken, insan hayatı da devam ediyor; savaşlara ölümlere üzülürken, bir anda kendi hayatımıza dalıp sanki onlar hiç yaşanmamış gibi gülüp eğlenebiliyoruz. Aslında bu bir eleştiri ya da yargı değil, insan böyle bir varlık. Klipte de hem savaş görüntüleri hem de dansçılarla bunu anlatmaya çalıştık.”

Sevgili Frapan üyeleri 2016 seneli EP’lerinin tarzı içinse “Indie funk, disko, rock’n roll; kısaca oturmaya mı geldik?” diyerek açıklamakta.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0