Bunu okuyorsunuz:
Da Poet Lansman Konseriyle Peyote Nevizade’de Sahnedeydi

Da Poet Lansman Konseriyle Peyote Nevizade’de Sahnedeydi

da poet

Da Poet 8 Nisan’da 90BPM, Karaçalı, Gökalp K, Grup Ses, Ahu ve İdil Meşe ile birlikte Peyote Nevizade sahnesine çıktı.

Beatmaker olarak tanıdığımız Da Poet geçtiğimiz aylarda yepyeni bir enstrümantal albüm olan BEAT TAPE 2’yu çıkarmıştı. Da Poet’in yeni projesi aynı zamanda dijital platformlarda ve plak halinde raflarda da yer almakta. Albümü Da Poet’in resmi sayfasından ve Tektosag’dan da edinebilirsiniz!

Konser 22:00’da Grup Ses ile başladı. Grup Ses 60 ve 70’lerin Türkçe funk ağırlıklı parçalarıyla bazı eski Türk filmlerinden diyalogları editleyip hip hop sound’u ile birleştirip ürettiği elektronik müziğiyle gayet başarılı bir sahne sergiledi.

Sonra ise sahneye Da Poet çıktı. “Sonbahar”, “Taş Kağıt Makas” gibi sevilen şarkılarını da söyleyen Da Poet dinleyicilerinin enerjisi gerçekten görülmeye değerdi! Yeni albümü olan Beat Tape 2’dan Dönmek Yok, Dig the Roods, Time Travellin vb. şarkılarıyla dinleyici kitlesini keyiflendirdikten sonra sahneye sırayla İdil Meşe, Karaçalı gelip gittiler ve yer yerinden oynadı diyebiliriz.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Da Poet, 90BPM’i sahneye davet etti ve 90BPM her zaman ki akıcılıkları ve enerjileriyle rap’in en iyi seslerinden olduklarını bir kez daha Peyote Nevizade’de kanıtlamış oldular. “Cumartesi”, “Beyaz Yaka”, “İstanbul” gibi şarkılarıyla sahneyi yerinden oynatan  Da Poet’in de dahil olduğu 90BPM üyeleri Farazi V Kayra, Sorgu ve Savai dinleyicinin yoğun isteği üzerine sahneden inmeyip acapella yaptılar.

Türkiye’de rap müziğin ne kadar dar bir alana sahip olsa da belli bir çizgi üzerinde devam ettiğini hepimiz bilmekteyiz. 1990’lı yıllarda Cartel ile büyük bir ses getirip tüm Türkiye’de yankılanan bu akım 2000’lerin ikinci yarısıyla birlikte kendini tamamen görünür kılmış bulunmakta. Bu konserde de yer alan rap müziğin zirvesinin temsilcilerini de underground izdüşümünün varlığıyla eşleştirdiğimizde rap ve hip-hop kültürünün ülkemizde kalıcı bir hale geldiğini veyahut geleceğini söyleyebilmek mümkün.

Hepsine en içten dileklerimizle başarılar dileyip nice albümlerde ve nice konserlerde buluşmayı umuyoruz ve sizi Da Poet’in yeni albümü Beat Tape 2 ile başbaşa bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0