Bunu okuyorsunuz:
Eski Popülerliğini Yakalayan Sweat Sweatshirt

Eski Popülerliğini Yakalayan Sweat Sweatshirt

Öncelikle yazıya başlamadan sizlere kısa bir dip not: Sweatshirtlere bayılıyorum. Ba-yı-lı-yo-rum! Neden bu kadar abarttığımı düşünüyorsanız eğer şöyle söyleyim: Sweatshirt ile daima şık, tarz, en önemlisi de rahat olabilirsiniz. Eski dönemlerde özellikle 2000’li ve 90’lı yılların sonlarında çok popülerdi. Özellikle de, boru paça altına Converse ile güzel bir uyum içerisindeydi. Kulaklarda “Hit The Road Jack”…

Bu yıl kendisine verilen önem daha da arttı. Sweat ler bundan 3-4 yıla kadar spor taytlar ile birleşiyordu. Ve sadece spor kıyafetiydi. Oysa 2000lerde hiçte öyle değildi ve Clublar a dahil gidilebiliyordu. Açıkçası yeniden modanın ilgi odağı olunca sevinmedim değil. Bir önceki yazılarımdan birinde deri ceketlerin kısaldığından söz etmiştim. Aynısı sweatlerde de oldu. Gerçi bir sürü modeli var; korselisi, pullusu, çizgi karakterlisi, oversize, metal işlemelisi. Korseli demişken; annelerimizin, anneannelerimizin içine giydiği o zahmetli ürün, korse, artık dışa çıktı. Evet, baya baya artık dışta. T-shirtler de, kabanlarda ve tabii ki de “sweatlerde”. Kısa sweatshirtler, göğüs hizasının hemen altına kadar kısaldı. Çok beğendim ama bu bana göre kısa diyorsanız, hiç problem değil. Beyaz basic bir üstle, uçları fırfırlı bir üstle ve hatta gömleklerle çok rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Basicle spor olurken, fırfırlı üst veya gömlekle ayrı bir şıklık yakalabilirsiniz.

Bir başka seçenek olarak, oversize veya korseli sweatshirtünüzü skinny jean ile kombinleyip her yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Bir düşünün; görünümünüzü balıksırtı veya normal bir örgüyle tamamladığınızı ve hafifçe dağıttığınızı. Hem şık hem tarz!
Eğer pantolon giymek istemiyorsanız, deri altı volanlı, fırfırlı, etekle oversize sweat veya metal kuşgözü detaylı sweati de rahatlıkla kombin edebilirsiniz. Altına da simsiyah bir çorap ve botlarınız… Akşam gezmesine, konsere, okula dahası birçok yere rahatlıkla gidilebilir. Sizin için birkaç model buldum. Umarım beğenirsiniz.

Unutmadan; bir şeyi moda olduğu için değil size yakıştığı için tercih edin, çok beğendiyseniz de onu kendinize uydurun, kendinizi ona değil!

Sevgiyle Kalın!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
1
kalp <3
1
karasızım
1
olamaz!
1
üzücü
1