Bunu okuyorsunuz:
Hayata Renkli Şeffaflıkla Karışın

Hayata Renkli Şeffaflıkla Karışın

bella-hadid

Başlıktan da anlayacağınız gibi özellikle bu sene her şey şeffaflaştı. Ayakkabılar, çantalar, gözlükler, pantolonlar ve hatta yağmurluklar…

Ama benim en çok dikkatimi çeken gözlükler, vintage renkli gözlükler, hemen hemen yer de artık mevcut. Özellikle de Türkiye’nin sayılı vintage butiklerinin raflarında boy boy görebilirsiniz. Son dönemde ortaya çıkan instagram butiklerinin de bu gözlükler ilgisini çekti hatta ve hatta modayı takip etmeyenlerimizin bile dikkatinden kaçmamıştır. Zamanında Cem Karacalar, Sezenler, Ajdalar hep bu gözlüklerden birer tane edindi. Şimdi sıra milenyum çocuklarında. Ben henüz edinemedim ama ufak bir araştırma sonucunda birkaç tanesini gözüme kestirdim. Sizler içinde yazımdan sonra paylaşacağım.

 

 

Bundan önceki yazılarımda sizlere, vintage çılgınlığı olduğunu ve dünyanın sayılı markalarının da geriye dönüş yaşadığından bahsetmiştim. Şeffaflıkla tamamen bir dönüş yaşıyoruz. Podyumlar artık daha çok ” vintage” diye bağırıyor. Üstüne üstlük bu gözlüklerle sadece vintage bir görünüm değil; özgür, rahat bir o kadar da özenli bir görünüm kazanıyorsunuz. Simsiyah bir kıyafetin üzerine taktığınız pembe veya mavi şeffaf gözlüğünüzle farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Ya da salaş yazılı sweatshirt ile giydiğiniz skinny jean üzerine yine pembe, sarı, kırmızı ‘siz nasıl tercih ederseniz’ takacağınız gözlükle çok havalı olabilirsiniz. Üstüne bir de balıksırtı örgü, saçlarınız kısaysa da bir avuç saç spreyi ya da köpükle kıvırcıklaştırdığınız saçlarınız, sadece gözünüzde canlandırın ” Ne kadar da havalısınız! “.

 

 

Ufak şeylerle bambaşka şeyler ortaya çıkartabilirsiniz. Hazır olduktan sonra en sevdiğiniz şarkıyı açın ve hayata karışın.

Şeffaf gözlükleri akşamda takabilirsiniz bu bir nevi optik gözlüklerin renklisi gibi. Gecenin ilerleyen saatlerinden saçınızda taç olarak da kullanabilirsiniz.

Ben bu gözlüklerin pembe veya kırmızı kareli olanlarını beğendim ve de oval olanlarını. Daha bir sürü modeli var; altı genli, beş genli vs. hangisini isterseniz. Dikkat etmeniz gereken yüz hatlarınız ve hangi rengin size daha çok yakışacağına. Sarıyı tercih edip soluk görünebilirsiniz ya da pembeyi alıp kıpkırmızı. Teninizin alt tonuna dikkat!
Unutmadan; bir şeyi moda olduğu için değil size yakıştığı için tercih edin, çok beğendiyseniz de onu kendinize uydurun, kendinizi ona değil! İşte size benim birkaç favori ünlüm.

Sevgiyle Kalın!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0