Bunu okuyorsunuz:
Hey Douglas’ın İlk Albümü “Marşandiz” Yayında

Hey Douglas’ın İlk Albümü “Marşandiz” Yayında

hey douglas

Mode XL ile tanıdığımız VeYasin’in projesi olan HEY! Douglas, ilk albümü “Marşandiz”i yayınladı. Uzun zamandır tekliler, YouTube üzerinden yayınlanan parçalar ve müthiş konserlerle hayatımızda olan Hey! Douglas, albüm hasretimizi sonunda giderdi.

Doğu-batı sentezinin hakkını veren, her dinleyenin “abi bu ne ya, baya iyi” tepkileri verdiği, yerli sahnenin belki de en “kendine has” projelerinden biri Hey! Douglas. 70’ler, 80’lerin türk müziğinin elektronikle harmanlanmış halini sunuyor bizlere. Hal böyleyken ilk albümden beklentimiz de biraz yüksek oluyor. Beklentimizi karşıladı mı? Kendi adıma konuşmam gerekirse, kesinlikle evet!

hey douglas

10 Şarkıdan oluşan Marşandiz‘de, her şarkı ayrı yolculuk. Sayende ile daha soft bir havaya girebilir, Dağlarda Dans ile türk ezgilerine doyabilir, Tulumba ile hafif arap esintisi alabilir, Lokomotif ile elektronik bir dünyaya girebilirsiniz.

Ayrıca albümün görsel şölenine de değinmeden edemeyeceğim. Rayların üzerine rengarenk bir yolculuk için sizi aşağıya alalım:

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0