Bunu okuyorsunuz:
Kaç Canım Kalmış, Yeni Albümünden Single’lar Yayınladı

Kaç Canım Kalmış, Yeni Albümünden Single’lar Yayınladı

Üniversite yıllarındayım ve dilimde sürekli bir şarkı. Tam olarak şöyle diyor şarkıda bu grup;

Kapayıp üstüme montumu banklarda mı yatayım?
Bugün hangi kişiliğini giydin üstüne hayatım?
Üstten azıcık renk mi vermiş, kırışık mı onlar canım?
Lütfen üzme, lütfen üzme, ah!

Tam olarak bu şarkıları ile tanışmıştım bu grupla ve X3 albümümlerindeki tüm şarkılarına olan beğenimle daha yakından hayatıma girmiş oldular. Yıllarca dinlemekten asla sıkılmadım ama hep bir yandan da yeni gelecek albümlerini bekledim büyük bir merakla. Ve benim ama biliyorum ki benim gibi birçok kişinin de beklediği yeni albümün haberi gelince içimde bir mutluluk… 🙂

Yeni albümün ilk single parçası ”Deniz Göçü” 6 Ocak’ta tüm dijital müzik marketlerde ve platformlarda yerini almıştı. Parça kısa sürede büyük beğeni kazandı. X3 albümünü dinlerken bizlerde güzel bir absürt tat bırakmıştı ama bu albümün ilk single parçasında daha duygusal sözlere rastlıyoruz. Şöyle diyor parçada grup;

Kollarımızı açıp koşturduk
Güzel bir müzik açıp soyunduk
Deniz sanki yukarıda yüksekteydi
Biz içinde yüzmüyor uçuyorduk

Bu parçada daha duygusal sözlere rastlamamızın nedeninin ise şöyle olduğunu öğrendik. ”X3 albümünün çıktığı zamanlarda absürt komediden büyük zevk alıyordum, Leyla ile Mecnun izliyordum, Halimden Konan Anlar dinliyordum ve bunlar yaptıklarıma da yansıyordu. Zamanla izlediğim dinlediğim şeyler değişti ve yeni albümde ilk parça absürtlükten daha uzak bir parça oldu. ”

Biz henüz bu parçayı dinlemeye doyamamışken yeni albümden ikinci single ” Bizim İçin Bir Yer Yok” Youtube’da yayınlandı. Yakın zamanda Spotify ve Itunes’da yerini de alacağının haberini grup instagram hesaplarından duyurdu. Bu parçada X3 albümüne daha fazla yakınlık hissettik ve o albümdeki absürt tat daha fazla geçti bize.

Yeni albümü Şubat sonunda yayınlamayı düşünüyor Kaç Canım Kalmış grubu. Albüm yayınlanana kadar bu iki güzel single ile sizi başbaşa bırakıyoruz ve gruba albümün tamamını sabırsızlıkla beklediğimizi söylüyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0