Bunu okuyorsunuz:
Lalalar İkinci Sürprizi İle Geldi: Mecnun’dan Beter Haldeyim

Lalalar İkinci Sürprizi İle Geldi: Mecnun’dan Beter Haldeyim

lalalar

2019’un şubat ayında İsyanlar adlı ilk teklileriyle içimizi ısıtan Lalalar; bu kez Mecnun’dan Beter Haldeyim isimli yeni parçaları ile karşımızda.

 

Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat üçlüsünün yeni projesi Lalalar; yaklaşık altı ay önce bizlere göz kırptı ve İsyanlar ile umut veren bir “hoş geldik” dedi. İlk teklileri İsyanlar; Cahit Oben’in yıllar önce Canım Kardeşim filmi için bestelediği sample ile saykodelik müziği harmanlayarak bizleri nostalji ve yeniliğin kesiştiği kıyılara sürükledi, replay tuşunu hatırlamamızı sağladı. Altı aydır heyecanla Lalalar’dan gelecek yeni bir sürprizi bekliyorduk ki Mecnun’dan Beter Haldeyim nihayet bizlerle buluştu.

 

 

Geçtiğimiz hafta Dunganga Records etiketi ile karşımıza çıkan yeni teklinin söz ve müziği ise Ali Güçlü Şimşek imzası taşıyor.  Mecnun’dan Beter Haldeyim; bir parça Yeşilçam filmlerini anımsatan, aynı zamanda yenilik kokan soundu ve hatta sound kelimesinin yetersiz kaldığı samimi “dokusu” ile ilk dinleyişte karşısındakini esir alma potansiyeline sahip.

İsyanlar’da dikkatimizi çeken, alışılmışın dışında, kirli-dinamik bas ve davul yürüyüşleri Mecnun’dan Beter Haldeyim’de de yine şekil değiştirerek devam ediyor ve kafamızın içinde soyut bir loopta şarkı akıp gidiyor.

 

Lalalar
– Lalalar

Aylardır beklediğimiz bu tekli heyecanımızı dindirmiyor, aksine -beklentimizi katlayarak- “Albüm ne zaman gelecek?” sorusunu tatlı bir sitemle gruba sorma isteği uyandırıyor. Yeni diye önümüze sunulan çoğu müziğin birbirinin tekrarı haline geldiği, sanatın yüzeyselleştirildiği şu günlerde; Lalalar gibi, sanat kavramını hakkıyla taşıyan projelerin varlığına, umuduna ve yaratmasına ihtiyacımız sonsuz.

[powerkit_collapsibles] [powerkit_collapsible title=”Lalalar – Mecnun’dan Beter Haldeyim | Künye”] Söz & Müzik / Lyrics & Music: Ali Güçlü Şimşek
Düzenleme / Arranged by: Lalalar
Mix: Lalalar
Mastering: Cem Büyükuzun
[/powerkit_collapsible] [powerkit_collapsible title=”Lalalar – Mecnun’dan Beter Haldeyim | Sözler”] Enkaz altı bir yerdeyim
Kahpe dünya sırtımda
Kah çürüyor kah sürünüyor ruhum
Mecnun’dan beter haldeyim

Azıcık ışık yok mu bana
Ya da bir damla su
Kaybetmek bir ihtimal
Vazgeçmek ölüm

Mahşer yeri kursağım
Yüzyıllardır mühürlü
Kah yanıyor kah yakıyor sükut
Mecnun’dan beter haldeyim
[/powerkit_collapsible] [/powerkit_collapsibles]

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
1