Bunu okuyorsunuz:
Lokalize Projesi Kapsamında “Nihil Piraye” Sahnesi!

Lokalize Projesi Kapsamında “Nihil Piraye” Sahnesi!

Lokalize projesi kapsamında, 2 Şubat Perşembe akşamı Zorlu PSM #studio’da Nihil Piraye performans sergiledi. Biz de orada bu performansın tadını çıkardık ve sizler için görüntüler derledik.


Nihil Piraye, Berk Sivrikaya (Vokal), Zafer Sernikli (Tuşlular), Alp Alptekin (Gitar), Ozan Çirkinoğlu (Davul), Erentuğ Turan (Üflemeli ve tuşlular), Yağız Nevzat İpek (Vurmalılar) ve Emre Dereli (Bas)’tan oluşan kalabalık bir kadroya sahip. 2011 yılında kurulan grup yaptığı müzik tarzını “free rock” olarak tanımlıyor. İlk albümleri Görkem Karabudak‘ın yapımcılığı ile Sanduka oldu. 2015 yılında yayınlanan Sanduka fazlasıyla beğenildi. Ve ardından Değildir isimli 7 single’lık bir seri başlattılar. Bu seri ise Evde Kimse Yok ile başladı. Daha sonra Uçaklar ve Elmalar ile seriye devam eden grup, son olarak Ruh ile bizlerle buluştular. Yaptıkları müzik kadar video klipleri ile de oldukça başarılılar gerçekten.


Albümler, klipler tamam ama peki sahnede nasıllardı?


Kesinlikle harika! Zaten kalabalık bir kadro olduğundan gözlerimi sahneden alamadım.  Hepsi tek tek mükemmel işler çıkarırken, bir bütün olarak dinlediğimizde de doğal olarak enfes bir performans gerçekleşiyor. Berk Sivrikaya’nın sesi ve sahnedeki özgün, rahat tavırları da sahneyi durmaksızın izlemenize yetiyor zaten. Konserdeki kitle de gayet güzel ve samimiydi. Hep birlikte bir eve doluşmuşuz da “Evde Kimse Yok” diye bağırıyormuşuz gibi.


E tabi mekanın da etkisine değinmeden geçemeyeceğim. Zorlu PSM’nin hem kaliteden ödün vermeyip hem alternatif kültürü yakalamış olması mükemmel olmuş. Özellikle salona girerken karşılaştığımız neon desenli duvarlar bambaşka bir dünya gibi.


Ben Nihil Piraye sayesinde çok güzel bir akşam geçirdim. Sizin de mutlaka canlı performanslarını dinlemenizi istiyorum. Pişman olmayacağınıza eminim!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0