Bunu okuyorsunuz:
“Özgürlük Adası”na Sayılı Günler: Sziget 2019 Müzik Festivali

“Özgürlük Adası”na Sayılı Günler: Sziget 2019 Müzik Festivali

Sziget 2019, Müzik Festivali
+5
Fotoğraflar

“Island of Freedom” sloganı ile yola çıkan ve yıllardır Avrupa’nın en önemli kültür ve müzik festivali olan Sziget; bu yıl 7-13 Ağustos tarihleri arasında tüm festival severleri Budapeşte’ye bekliyor!

 

Sziget’19; kendine ait kuralları, kültürü ve dikkatleri üzerine çeken lineupı ile yine çok konuşulmayı hak ediyor. İlk bakışta dikkatimizi çeken Foo Fighters, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, Years Years, Franz Ferdinand, James Blake, Polo & Pan ve daha birçok önemli isim ile kulaklara hitap edeceğinden hiç şüphe duyulmayan müzik festivali; müziğin de ötesinde, kültürel boyutu ve organizasyonuyla özgün bir kişiliğe sahip.

 

 

Her yıl dünyanın çok çeşitli yerlerinden insanları ağırlayan ve biletlerini tüketen Sziget’i bu derece önemli kılan sadece müzik değil. Macaristan’ın Budapeşte şehrindeki Obudai Adası’nda gerçekleşen festival, katılımcılarına yeni bir kimlik ve özgür bir alan sunuyor. Girişte bilekliğiniz ile birlikte Sziget pasaportunuzu da alıyorsunuz ve festival süresince sizlere, Sziget vatandaşı anlamında kullanılan “szitizen” sözcüğü ile hitap ediliyor.

 

Sziget 2019, Müzik Festivali / www.instagram.com/martonkoncz/
Sziget 2019, Müzik Festivali / Photo: László Mudra http://www.mudralaszlo.hu – Rockstar Photographers

Çok yönlü bir kültür, sanat, müzik ve yaşam festivali olarak tanımlayabileceğimiz Sziget; bu temalar etrafında oluşturulmuş dikkat çekici alanlara da ev sahipliği yapıyor.  Artzone – ChillGarden – Designzone – Magic Mirror gibi farklı isimlerle adlandırılmış bu alanlarda sanatsal çalışmalar sergileniyor, meditasyon/yoga gibi ruh dinlendirici aktiviteler yapılıyor, film gösterimleri düzenleniyor, masa oyunları oynanıyor, spor faaliyetleri gerçekleştiriliyor, çeşitli defileler sergileniyor. İsterseniz Before I Die ismi verilen duvara ölmeden önce gerçeğe dönüştürmek istediğiniz hayallerinizi yazabiliyorsunuz.

 

Sziget 2019, Müzik Festivali / www.instagram.com/martonkoncz/
Sziget 2019, Müzik Festivali / www.instagram.com/martonkoncz/

Bütün bunların –ve dahasının- ışığında Sziget’e baktığımızda; hayatımızdaki stresten bir haftalığına uzaklaşıp kendimizle kaldığımız, farklı kültürlerin farklı lezzetleriyle tanıştığımız; sanatın her alanıyla olabildiğince yakınlaştığımız, müziğin birleştirici gücünün ve dev müzisyen kadrosunun da etkisiyle farklılıklarımızdan soyutlandığımız bir festivalle karşılaşıyoruz.

Gerçekleşmesine bir aydan az zaman kalan ve Türkiye’den de The Ringo Jets ve Yasak Helva‘nın da sahne alacağı Sziget’19 Festivali’nin tüm detaylarına, içeriğine, line upına ve biletlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

[powerkit_alert type=”success” dismissible=”true” multiline=”true”]Sziget 2019 biletlerini satın almak için: https://szigetfestival.com/en-int/tickets
[/powerkit_alert]
Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
5
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0