Bunu okuyorsunuz:
“Wild Flowers of Anatolia” 27 Mart’ta Kadıköy Sokak Sahne’de!

“Wild Flowers of Anatolia” 27 Mart’ta Kadıköy Sokak Sahne’de!

Anadolu Blues grubu “Eis Ten Polin” uzun bir aradan sonra 27 Mart akşamı Kadıköy Sokak Sahne’de performans sergileyecek.

İngiliz müzisyen Nikolai Galen, BaBa ZuLa’dan Murat Ertel ve Gevende’den Gökçe Gürçay’ın  birlikte kurdukları  Eis Ten Polin’in ilk albümü ‘Wild Flowers of Anatolia/Anadolu’nun Kır Çiçekleri’ ni 2015 yılında yayınlamıştı.

Anadolu’dan ilham alan ve Türkiye’de yaşamaya dair çarpıcı hikayeler anlatan albümün müziği, dinleyenleri saykodelik ve sıradışı bir yolculuğa çıkarıyor. Adını Yunanca’da ‘şehire doğru’ anlamına gelen ve zamanla İstanbul’u da tarif eden “eis ten polin” sözünden alan grubun albümü, 2 CD’den ve toplamda 22 şarkıdan oluşuyor.

“Anadolu Blues kulağa hiç böyle gelmemişti”

voiceofshade yazarı Chris Potts’un “21. yüzyılın avangart-sayko İngilizce sözlü Türk folk-rock üçlüsü” olarak tanımladığı grubun, “Anadolu Blues kulağa hiç böyle gelmemişti. Kaçırılmaması gereken önemli bir kayıt” sözleriyle övdüğü albümü ‘Wild Flowers of Anatolia/Anadolu’nun Kır Çiçekleri’, iTunes’dan indirebilir, müzik marketlerden satın alabilir veya Spotify’da dinleyebilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0