Bunu okuyorsunuz:
“Yeni Çağın Başlangıcı” Birileri’nden Yeni Tekli: Ultrapop

“Yeni Çağın Başlangıcı” Birileri’nden Yeni Tekli: Ultrapop

biriler ultrapop

Birileri’nin merakla beklenen yeni teklisi Ultrapop 16 Nisan’da tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

Geçtiğimiz sene yayınlanan Yürü ile tarzlarında değişikliğe gideceklerinin sinyallerini veren Birileri, geçtiğimiz cuma günü yeni teklileri Ultrapop’u dinleyicileriyle buluşturdu. Adı gibi dream pop, indie pop tarzında olan Ultrapop aynı zamanda grubun ilk video klipli şarkısı olma özelliğini taşıyor.

 

 

Ultrapop’un sözleri Jan Soykök’e düzenlemesi Birileri ve Ozan Çanak’a ait. Şarkıda vokalde Jan Soykök, gitarda Baturalp Yılmaz; bas gitarda Emre Dereli, davulda Çağdaş Topal ve tuşlularda Ozan Çanak yer alıyor. Klibin yönetmen koltuğundaysa İdil Dizdar ve Said Dağdeviren oturuyor.

 

 

“Halledilemeyen her ne vardıysa
Kaldı geçmişte
Dünde yaşamak inan ki sadece
Ölmektir bugünde”

 

Pür Aşk

Ultrapop’u iki kelimeyle anlatmam gerekseydi “pür aşk” derdim. Jan Soykök, aşkın en coşkulu halini o kadar güzel kelimelere dökmüş ki şarkıyı dinlediğinizde o mutluluğu iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Şarkı, bridge kısmındaki bassları, kıpır kıpır ritmi, funk vibeı ve en önemlisi dramadan uzak aşk anlatımıyla gerçek bir mutluluk marşı.

Ultrapop ile ilgili değinmek istediğim detaylardan biri de şarkıda “Halledebilirdik”in anılması. Grubun, en sevilen şarkılarına gönderme yaparak hem “geçmişin enerjisinden sıyrılıp şu an var olan aşkı yaşamayı” hem de “müzikal açıdan geliştiklerini; geçmişte kalmayıp ilerlediklerini” anlatmaları gerçekten çok tatlı olmuş.

 

“Gel yine yansın ışıklarım
Kendimi ben sana sakladım
Oldun miladım”

 

 

Yakın zamanda Birileri, Instagram hesaplarında “Beginning of new era” tagi ile bir fotoğraf paylaşmıştı. Bu gönderinin dinleyicilerinde yarattığı heyecan; grubun “yeni çağlarının miladı” olacak şarkının klibiyle geleceği haberiyle daha da büyümüştü. Ve sonuç olarak 6 yılın, 3 albümün ardından Birileri, Ultrapop teklileriyle ilk kliplerini yayınlamış oldu.Ben, yere göğe sığdıramadığım bu şarkının klibini de izlemelere doyamadım; ki büyük ihtimalle Birileri’nin dinleyicileri de benimle aynı durumda çünkü videonun izlenme sayısı hızlı bir artış gösteriyor.

Ultrapop’un klibinin tam olarak Birileri’nden beklenilen yaratıcılıkta bir klip olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Eğlenceli akışı, rengarenk oluşu, hem şarkıyla hem de grubun enerjisiyle o kadar uyumlu ki… Ayrıca grubun ve şarkının dinamiklerinden bağımsız olarak da izlemesi çok keyifli bir klip. Özellikle masalsı bir atmosfere sahip olan gece sekanslarını çok başarılı buldum.

 

“İkimiz olduğumuzca yok hiç sorun
Je t’aime canım artık ömür boyu
Yanmalı bu alev
Ben beni seninle buluyorum”

 

Kendilerini ararken, hayatı anlamaya çalışırken hissettiklerini genelde umutsuz ve yorulmuş bir tavırla anlatan Birileri’nin son iki şarkısında pozitif bir tavır takınmaları beni çok mutlu etti. Hepimiz bir umutsuzluk dalgasıyla savrulurken; her şeyin gerçekten güzel olabileceğine inancımızı tazeleyen bu şarkıların devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Size de Birileri’ni Instagram ve Twitter hesaplarından takip ederek bana katılmanızı öneriyorum.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
3
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0