Bunu okuyorsunuz:
Ahmet Ali Arslan’ın Yeni Teklisi “Bir Nefeslik” Artık Hepimizin

Ahmet Ali Arslan’ın Yeni Teklisi “Bir Nefeslik” Artık Hepimizin

ahmet ali arslan

Şarkılarında huzuru bulduğumuz, klasik ve perdesiz gitar tınılarının en çok yakıştığı yerli isimlerden biri olan Ahmet Ali Arslan; yeni teklisi “Bir Nefeslik” ile bizleri yine derin rüyalara doğru sürüklüyor.

Sözü ve müziği kendisine ait olan parçada aynı zamanda gitarları da çalan Ahmet Ali Arslan‘a; akordeonda Chloe Haralambous, klasik kemençe ile Elif Canfeza Gündüz, piyanoda Burak Irmak eşlik ediyor. Bas gitarda ise 2018’de ilk solo albümü “Güneşe Türkü”yü bizlerle buluşturan Ozan Kısaparmak yer alıyor. Parçanın mix, düzenleme ve kayıt işlerini de yine Arslan üstlenirken, mastering’ini Burak Tamer yaptı. Kapak tasarımında ise Emilly Kanner ve Faruk Geyran, Ahmet Ali Arslan’a eşlik eden isimler oldu.

Belki de birçoğumuzun hayatına Sofar İstanbul sahnesindeki “Dünya Vakti Geldi” performansı ile giren başarılı müzisyen; 2015’te yayımladığı, Aç Zülfünü ve Bir Aşk Masalı şarkılarının da yer aldığı Su Akar Deli Bakar isimli EP ile gönlümüze dokunmaya başladı. Ardından 2016 yılında “İçimde Bir Dağ” ve stüdyo versiyonu ile ilk kez dinleme imkanı bulduğumuz; “Dünya Vakti Geldi” parçalarının da yer aldığı “Bahara Övgü” isimli 3 şarkıdan oluşan bir mini albümü daha bizlere kavuşturan Ahmet Ali Arslan; 2017’deki Akustikhane performansında sergilediği Fikret Kızılok’tan “Serserinim” ve Bülent Ortaçgil’den “Hiçbir Zaman” coverları ile dinleyenleri tekrar kalbinden yakalamayı başardı. 2018 Yılında ise 9 şarkıdan oluşan ve Z Müzik etiketiyle çıkan ilk uzunçaları “Günaşığı” ile; gözlerimizi kapatıp bir süreliğine dünyadan kopmamızı ve telaşeden uzak bir şekilde, sanki akşam üzeri sahil kenarındaki evimizin önünde, tahta sandalyemizde otururken gün batımını izliyormuşuz gibi hissetmemizi sağladı.

Ahmet Ali Arslan - Günaşığı
Ahmet Ali Arslan

Geçtiğimiz yazın sonlarında da güzel bir haberle bizleri sevindiren sanatçı; bu sefer ise müzisyen dostlarıyla yaptığı düetlerden oluşan “Bahçeden” isimli seri ile karşımıza çıktı. Üstelik bu seriyi hala sürdürmeye devam ediyor. Son olarak ise 14 Şubat’ın son dakikalarında “Bir Nefeslik” isimli teklisi ile kavuştuğumuz Ahmet Ali Arslan, yine bizi alıp derin rüyaların, hayallerin içine doğru sürüklüyor.

Lafı fazla uzatmadan, son olarak “Bir nefeslik olsun, gerçek olsun; başka neyimiz var” sözleri ile sizleri şu anda tüm dijital diyarlarda olan “Bir Nefeslik”e doğru uğurluyoruz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0