Bunu okuyorsunuz:
Güney Marlen’den Albüm Habercisi: Nasıl Düştüm Bu Derde

Güney Marlen’den Albüm Habercisi: Nasıl Düştüm Bu Derde

güney marlen

Güney Marlen 2016’da yayınladığı ilk solo albümü Şişelere Mektuplar’dan sonra, 25 Ocak’ta Nasıl Düştüm Bu Derde’yi yayınladı! Bu şarkı aynı zamanda Mayıs 2019’da gelecek olan Boş Lunapark albümünün habercisi olma özelliğini de taşıyor.

Nasıl Düştüm Bu Derde’nin sözü, müziği ve düzenlemesi Güney Marlen’e ait. Klavyede Güney Marlen, gitarda Onur Gülanber, bas gitarda Atakan Kotiloğlu ve davulda Cihan Kahvecioğlu yer alıyor. Klibin yönetmeniyse Harutyun Arto Davulciyan.

Güney Marlen, şarkının haberini verirken “Saldırın bizimkiler, çok beklediniz.” yazmıştı. Gerçekten çok bekledik ama şarkıyı dinleyince buna değdiğini anladık.

Nasıl Düştüm Bu Derde,  sadece “bizimkiler”le sınırlı kalmadı, kısa bir süre içinde çok büyük bir kitleyi etkisi altına aldı. 3 hafta önce Güven Erkin Erkal’ın Maximum Rock programının Haftanın En Sıkı Onlusu listesine aday şarkılardandı. İlk haftasını geride bıraktığında listeye 1. sıradan giriş yaptı  ve 2. haftasında da yerini korudu. Ayrıca çok fazla tweette ve storyde şarkının sözlerini gördüm. Şarkı, bu başarıyı fazlasıyla hak ediyor. Beni de o kadar etkiledi ki yükselişini mutlulukla takip ediyorum. 

Ya kardan adam aşık olur ateşe, güneşe
Ya da doğru kişiler yanlış zamanda denk gelmekte

Güney Marlen, tarzını yenilemiş, müziğini geliştirmiş gibi görünüyor. Tabi sadece bir şarkıyla böyle bir düşünceye yönelmek ne kadar doğru tartışılır. Ama Nasıl Düştüm Bu Derde’nin önceki şarkılarından daha farklı bir atmosfere sahip olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. Bu nedenle Boş Lunapark’ı merakla ve heyecanla bekliyorum çünkü albümün diğer şarkıları da bu çizgide olacaksa Güney Marlen depremler yaratacak demektir.

Tüm aşklar bir film finali gibi biter, üzer yine
O  film yıllarca vizyonda kalır kalplerde
Nasıl düştüm bu derde?
Cenaze hangi evde?
Her ölüm erken derken
Her güzel şey biter

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0