Bunu okuyorsunuz:
Alarga’dan Yepyeni Bir Yolculuk “Bilmende Fayda Var”

Alarga’dan Yepyeni Bir Yolculuk “Bilmende Fayda Var”

alarga

İkinci albümleri “Bilmende Fayda Var”ı dinleyiciyle buluşturan Ankaralı ekip Alarga, bu albümle kendi kulvarının fark yaratan isimlerinden olduğunu bizlere gösteriyor. Tını Sanat etiketiyle tüm dijital mecralarda yerini alan albümdeki şarkılar, albümün ismine yaraşır cinsten. Hakan Karaaslan‘ın trompetiyle, anlam içinden anlam çıkan sözleriyle ve tüm hissettirdikleriyle bu albümü bilmekte fayda var.

“Bilmende Fayda Var”, ilk albüm “Mono”ya kıyasla biraz daha hareketli şarkıları barındıran bir albüm olmuş. Hareketli, ama kendine has Alarga soundunu kaybetmeden hareketli. Özellikle “İlk Defa” isimli parçayı dinlediğinizde demek istediğimi eminim ki anlayacaksınız. Birçoğumuzun tanıdığı Can Sürmen ve Ozan Özgül de yine enstrümanlarıyla bu albümün hakkını vermişler. Siz en iyisi “Hiçbir Şey Yokmuş Gibi Yapmayın” ve bu albümü bir an önce dinleyin.

Albümden önce yayınladıkları video klip “Bu Şehrin Zaptiyesi” ile bizlere yeni bir şeyler denedikleri sinyalini vermiş olan Alarga, bunu başardıkları birbirinden farklı 9 şarkıyla tüm dinleyenlerini bekliyor. Çağın Kırca‘nın sözleri ve ardından sesi ile buluşan melodiler günün her anında kendini dinletiyor. Benim için özellikle “Birazcık Yalnız Gibisiniz” ve “Yazın En Çıplak Günü” hem sözleri hem melodileriyle bu albümün yıldızlarından. Dinlemeye onlardan başlamanızı tavsiye ederim.

Bu albümün lansman konseri ise 13 Haziranda Cemiyet’te. Cemiyet’e kadar tüm parçaları ezberliyoruz, 13 Haziranda orada buluşuyoruz! :’)

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0