Bunu okuyorsunuz:
Cihangir Aslan’dan İlk Solo Albüm “Roots”

Cihangir Aslan’dan İlk Solo Albüm “Roots”

roots

120 Yerli sahnede elektronik müzik gün geçtikçe daha da büyürken, Cihangir Aslan da “Roots” albümü ile sağlam bir adım attı. İlk albümünü yayınladığı için adım attı diyorum fakat kendisi gitarist ve aranjör olarak yıllardır müzik dünyasının tam da ortasında aslında. Hüsnü Arkan, Gülden Mutlu, Pamela, Akın Sevgör gibi bir çok isimle birlikte çalışıyor.

Gelelim “Roots”a…

Cihangir Aslan’ın kendi plak şirketi olan Subroomer Records‘dan çıkan Roots’u kendisi şöyle tanımlıyor; “deneysel, etnik ve minimal tınılar taşıyan, temalı uzunçalar elektronik müzik albümü.”

Kendi köklerinin arayışını işlediği albümü dinlediğinizde gerçekten de müziğin içine giriyor, orada kayboluyor, ama aslında bir şeyler buluyorsunuz. Doğayı ve içsel enerjiyi rehber alan Roots’u dinlerken benim hissettiğim şey,  sanki kocaman bir ormanın içinde dolaşıp, tek tek ağaçlara dokunup, toprağa uzandığınızda gökyüzüne uzanan yaprakları izlemek gibi..
İşte müzik tam da böyle bir şey…

Albüm 7 parçadan oluşuyor. “Nar” isimli parçada ise Hüsnü Arkan eşlik ediyor Cihangir Aslan’a. Doğu-batı sentezinin hakkını veren, Hüsnü Arkan’ın sesine bir kez daha aşık olduğumuz bir parça olmuş Nar.

Ritüel
Summit K
Nar
Internal
Obscured Council
Sudden Decisions
Jump room

Her parça ayrı yolculuk, her parça ayrı his. Son zamanlarda dinlediğim en güzel albüm olabilir. Sabaha kadar buraya övgü yazabilirim ama daha fazla uzatmadan sizi Roots ile güzel bir yolculuğa uğurluyorum.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0