Bunu okuyorsunuz:
Zamanla Aramızdan Ayrılan 5 Alternatif Müzik Grubu

Zamanla Aramızdan Ayrılan 5 Alternatif Müzik Grubu

alterantif müzik grupları

Zamanın ve şöhretin denk gelmemesi ya da kendi içlerinde yaşadıkları sorunlarla aramızdan ayrılan alternatif müzik grupları derlemesi ile karşınızdayız. Bazen en sevdiğimiz şarkıların sahipleri oldular, bazen hayallerimize ortak oldular ama en kötüsü ise “dağılma” haberlerini aldığımızda günlerce üzülmemizi sağladılar…

 

Yedinci Ev

Bu listede keşke yer vermeseydim, keşke yeni albüm haberini falan yazsaydım ama onlarda son albümlerini yayınlayıp, aramızdan ayrıldılar… Yedinci Ev grubu bu listede beni en çok üzen grup sanırım. “Yalan”, “Anlat Ona”, “Bir Kere Gelir” gibi şarkılarla yeri geldi bizi hüzne boğdular ama cidden müzik yapan ve bunun için uğraşan bir gruptu. Neden ayrıldılar, ne oldu kimse bilmiyor… Olsun. En azından halen vokalleri Birkan Nasuhoğlu’nu dinleyebiliyoruz. Önümüzdeki hafta yeni bir tekli yayınlıyor hatta.

 

 

Model

Ara ara aklıma düşüyor hala niye dağıldılar diye… Tadını damağımda bırakıp gittiler resmen. Tamam, ellerimiz değmesin ama böyle gitmek yakışmadı size. Keşke barışsanız, yeni bir albüm yapsanız diyeceğim ama Fatma Turgut solo albümünü yayınladı bile. Ne yalan söyleyeyim mükemmel bir albümdü. Ama tabii Model dağılmasa daha mutlu olurduk.

 

 

Sapan

Bu grubu bana öyle çok söyleyen olmadı ama kendim rastgele, bir şans eseri denk gelmiştim onlara. İşin tuhafı denk geliş sebebim Twitter’da takip ettiğim birinin dağılma haberlerini favlaması idi. Sapan grubunun dağılma haberlerini gördükten sonra merak edip dinledim tabii. Resmen kelebek ömrü gibi oldu desem yeridir… Çok güzellerdi ama sanırım keşfetmek için biraz geç kaldım. Zaten yayınladıkları son EP’inin adı da “Son” idi… Adamlar EP çıkarıp gittiler, çok güzellerdi.

 

 

Sakin

Belki en şanssız alternatif müzik grubu Sakin idi. Çok iyi müzik yaptılar, çok tanınması gerekirdi. Ama şans yüzlerine gülmedi ve onlarda “Hayat” adında bir albüm çıkardılar. “Edepsiz Komedya” ve “Denek Hayatım” adında da çok güzel iki şarkı vardı o albümde. Şu sıralar Sakin’in vokali Onur Özdemir pop müzik çalışmaları yapıyor ve hepimiz kendisini tanıyoruz ama “Onurr” adı altında tanıyoruz. Sanırım ona tarz değiştirmek yaramış.

 

 

Kurban

En son “Gülümse” adında bir tekli yayınlanacaktı ama ne tekli geldi, ne bir ses… En son Burak Gürpınar’ın bir açıklaması oldu. Onun açıklaması ile beraber artık Kurban‘ın devam etmeyeceği açık ve net bir hal aldı. Yaptıkları şarkıları unutmak ne mümkün… Gülümse’yemeden veda etmiş gibi olduk.

 

 

Sizin de dağılmasına üzüldüğünüz gruplar varsa yorum kısmına bırakabilirsiniz, iyi okumalar.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
10
ilginç
6
kalp <3
14
karasızım
8
olamaz!
13
üzücü
64