Bunu okuyorsunuz:
Baturalp’ten Yeni Tekli: Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur

Baturalp’ten Yeni Tekli: Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur

baturalp

Baturalp’in yeni teklisi Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur 30 Eylül’de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

 

26 Ağustos’ta yayınlanan Loş’un ardından gelen Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur da Baturalp’in yeni albümünde yer alacak şarkılardan biri. Önceki teklilerde olduğu gibi Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur’da da söz ve müzik Baturalp’e ait. Şarkının düzenlemesi ise Baturalp ve Onur Gülanber’e imzası taşıyor.

 

 

“Zarif ve doğal bir veda…”

Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur teklisinin olabilecek en doğru zamanda yayınlandığını söyleyebiliriz. Baturalp’in yılın başından beri dinlediğimiz teklilerinin agresif ve baştan çıkarıcı soundundan bir parça içerse de şarkının genel olarak yumuşak bir hissiyatı var. Ve bu vibe ile şarkı sonbaharın soft estetiğinde kusursuz bir biçimde yerini buluyor. Romantik gitar tınılarıyla etkileyiciliği inanılmaz boyutlara ulaşan şarkıda, nakaratta duyduğumuz geri vokaller, can acıtıcı bir ağıt gibi ruhumuza saplanıp iz bırakıyor.

 

“Benim adımdı sevgilim, sen hep öyle dedin
Şimdi yok söyleyenim
Sen söyleme bir başkasına hiç
Kadife mezarımın üstünde yazılı kalsın ismim”

 

Hacim olarak çok benzemese de uyandırdığı his olarak Ben Avare ve Dumanında Bulutlar’ı hatırlatan bir şarkı, Bozkırkurdu ve Huysuz Yağmur. Çünkü bu şarkıda meydan okuyan, hesap soran, sorgulayan biri yok. Sakince, solmuş bir hüzünle anlatılan bir hikayeyi dinliyoruz sadece. Hiç var olmamış bir Tim Burton filminin vals sahnesi gözümüzün önünde canlanıyor şarkı boyunca.

 

Baturalp’in önceki şarkılarında dinlediğimiz ölüme değinmelerine bu şarkıda da yer vermiş olduğunu görüyoruz. Bir önceki şarkı olan Loş’taki suisidal ve hırçın tavır gibi değil ama. Şarkının incelikli, inişli çıkışlı akışıyla uyumlu bir şekilde zarif ve doğal bir veda gibi işlemiş.

 

“Senin adındı sevgilim, ben hep öyle dedim
Şimdi susmuş haldeyim
Sen duyma bir başkasından hiç
Rüyalarında gelirim, sana öyle söylerim”

 

Baturalp’in önümüzdeki aylarda yayınlanacak yeni albümü, önceki iki albümüne kıyasla daha bütünlüklü bir iş olacak gibi görünüyor. Baturalp, ortak bir tema etrafında şekillendirdiği hikayeleri, bir zincir gibi birbirilerine ekliyor. Ve biz de şarkılar yayınlandıkça bu karanlık ve romantik çerçevenin yavaş yavaş tamamlanmasına şahitlik ediyoruz. Tamamını dinlemek için sabırsızlandığımız bu albümden siz de haberdar olmak isterseniz Baturalp’i Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

 

“Belki bir gün görürsen beni sokağında
Gerçek değilim, ölü gezen birisiyim
Belki bir gün aklına gelirsem sevgilim
Tebessümün olur bana cennetim”

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0