Bunu okuyorsunuz:
Baturalp İki Yeni Teklisini Dinleyicileriyle Buluşturdu

Baturalp İki Yeni Teklisini Dinleyicileriyle Buluşturdu

baturalp

Baturalp, Ocak ayından beri paylaştığı teklilerine iki tanesini daha ekledi. 23 Haziran’da yayınlanan Niye Beni Benimle Bırakıp Gittin ve 22 Temmuz’da yayınlanan Ruhum Nasıl Seviştin Onunla Ben İçinde Ölürken ile Baturalp’in üçüncü stüdyo albümüne bir adım daha yaklaşmış olduk.

 

Önceki tekliler gibi bu iki şarkının da sözü müziği Baturalp’e ait. Düzenlemeleri ise Baturalp ve Onur Gülanber imzası taşıyor.

Niye Beni Benimle Bırakıp Gittin’de bir ayrılığın sorasına gidiyoruz. Terk edene yönelik ama kendi kendine sorulan soruların art arda sıralandığı şarkı, geride kalan kişinin ne kadar yaralandığını bize gösteriyor. Ateşli ve keskin bir karakteri olan şarkıda, saldırgan bir tavırla içindekileri döken kişinin aslında bir cevabın peşinde olmadığı, şarkı ilerledikçe gün yüzüne çıkıyor. Sözlerde sade bir hüzünden ziyade, zedelenen egosunun hesabını sormanın peşinde olan birinin öfkesini güçlü bir şekilde hissedebiliyoruz.

 

“Niye beni boş verdin, ne çabuk
Beni unutmak kolay mı?
Niye beni sildin ne bu acele
Suçun büyük yeri olaylı
Niye beni sürdün sensizliğe
Yalan yolu gördüm dolaylı”

 

 

Ruhum! Nasıl Seviştin Onunla Ben İçinde Ölürken

Ruhum! Nasıl Seviştin Onunla Ben İçinde Ölürken’de yine bir ayrılığın sonrasına gidiyoruz. Bu sefer, biraz utanan ve çekinen ama kaybedecek bir şeyi kalmayan birinin olan biteni pervasızca sorgulamasını dinliyoruz. Aklımıza Keşke’de dinlediğimiz “yakalayan” riffi getiren gitar dokunuşları ve dansa davet eden altyapısıyla şarkı, bizi semi-sentetik bir evrende, sınırları olmayan bir diskoya çekiyor. Şarkının etkileyiciliği bu evrenden çıkmamızı engelliyor. Biz de şarkıyı tekrar tekrar başa alarak, Baturalp’in berrak vokaliyle hayat bulan sözcükler ve şarkının havalı ritminin yarattığı yüksek hüzün ve heyecan dalgalarına kendimizi bırakmaya devam ediyoruz.

 

“Ruhum nasıl seviştin onunla
Ben içinde ölürken
Ruhum nasıl gezer o teninde
Ben teninde bir ben
Ruhum güzel dileklerim oldu
Küfürlü lanetim
Ruhum…”

 

Tek tek dinlediğimiz bu parçaları bir bütün olarak düşündüğümüzde bizi oldukça karanlık bir albümün beklediğini düşünmemiz mantıksız olmaz. Dinlediğimiz tüm şarkıların ardından gelecek olan albümü merakla ve sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca Baturalp’in yeni şarkılarını ilk kez çalacağı 24 Temmuz konserini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Yeni albümden ve gelecek konserlerden haberdar olmak isterseniz Baturalp’i Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0