Bunu okuyorsunuz:
Cannes Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Açıklandı

Cannes Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Açıklandı

Yılın beklenen film festivali için geri sayım başladı. Bu yıl 70.si düzenlenecek Cannes Film Festivali için Paris’te yapılan bir toplantıyla yarışacak filmler de açıklandığına göre, gelin adı sıkça anılan filmlere beraber göz atalım.

17-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek festival için nefesleri tuttuk, bekliyoruz. Listeler ana yarışmalar, özel gösterimler derken oldukça uzun, sizleri festivalin sayfasına yönlendirelim.

Listeden ve haberlerde adı sık sık anılan filmlere değinelim,

Listede Fatih Akın‘ın ismini görmekten de gurur duyduğumuzu belirtmeden geçmeyelim. In The Fade filmiyle Ana Yarışma için aday gösterilen drama filminde Diana Kruger‘ı görüyoruz. Akın daha önce 2007 yılında Cannes Film Festivali’nde “Yaşamın Kıyısında”  filmiyle en iyi senaryo ödülünü almıştı.

Şüphesiz ki bu filmler arasından The Beguiled gerek yönetmeni Sofia Coppola gerekse oyuncuları Colin Farrell, Nicole Kidman ve Elle Fanning ile dikkatleri üzerine toplamaya başladı.

Daha önce Altın Palmiye Ödülü’nü almış olan Michael Haneke ise “Happy end, Austria” filmiyle bizlerle buluşacak.

Bu üçlünün yanı sıra Oscar ödüllü yönetmen Michel Hazanavicius “The Redoutable” filmiyle yer alıyor.

Festivalde bu yıl ilk defa online yayın platformu Netflix ‘in  Okja isimli filmi ana yarışmada yer alıyor. Netflix Cannes Film Festivali çerçevesinde yeni filmlerini gözler önüne çıkaracak.

Ayrıca festivalin jüri başkanlığını, yaşayan en ünlü İspanyol yönetmen ve senaryo yazarı kabul edilen 67 yaşındaki Pedro Almodovar yapacak.

Ve son olarak 2017’de Cannes Film Festival’i bu yıl tarihinde ilk defa sinema dışında bir alana yöneliyor ve televizyonu da kucaklıyor. Twin Peaks’in merakla beklenen yeni sezonunun ilk iki bölümünün galası Cannes’da gerçekleştirilecek.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0