Bunu okuyorsunuz:
Ceylan Ertem’den “Seni Senin Gibiler Sevsin”

Ceylan Ertem’den “Seni Senin Gibiler Sevsin”

Alternatif sahnenin en güçlü kadın isimlerinden Ceyl’an Ertem’in insanın içini sızlatan sesiyle, içimizi dağlayan sözleriyle 2018’in son haftasında Sony Music etiketiyle çıkardığı Seni Senin Gibiler Sevsin albümü, gerek şarkıların yoğunluğuyla, gerek bestelerin alındığı sanatçılarla dolu dolu bir müzik şöleni!

Zaten Ceylan Ertem’den daha azını beklemezdik de! Her yaptığı işi bir öncekinden ileriye taşıyarak akıllara kazınmış, sesiyle hepimizi etkileyen bir sanatçı Ceylan Ertem! Sen çok yaşa güçlü kadın; sen üret ki öncü ol, yolunu aç arkandan gelenlerin!

Albümde  yeni şarkıların yanı sıra, daha önce yorumlanmış parçaların da yeniden düzenlendiğini görüyoruz. Mehmet Güreli’den Koş  Git Bir de Sen Bak, Kenan Doğulu’dan Bugünüm Sensiz Geçti, Cihan Mürtezaoğlu’dan Deli parçaları Ceylan Ertem’in kendine has yorumuyla yeniden hayat bulmuş.

Cenk Erdoğan’ın desteğiyle prodüktörlüğünü de üstlenen Ceylan Ertem, kayıtları Moda ve Anadoluhisarı’nda gerçekleştirmiş. Düzenlemede Cenk Erdoğan’ı görüyor olsak da bir parçada sanatçının yakın dostlarından Can Güngör’ün adını da görüyoruz, gözümüzden kaçmadı.

Albüm kapak görselinin tasarımcısı ise Ece Gürlü, illustrasyonlar ise Sadi Güran tarafından yapılmış bulunmakta.  Albüm fotoğrafları ise Aytekin Yalçın tarafından çekilmiş.

Albüme de ismini veren Bugünüm Sensiz Geçti parçasının sözleri Kenan Doğulu’ya, müziği ise Ozan Doğulu’ya, düzenleme ise Cenk Erdoğan’a ait. Daha önce Kenan Doğulu tarafından seslendirilen parçayı, bir de Ceylan Ertem’in yorumuyla dinlemeli! Bostancı Gösteri Merkezi’nde Ceylan Ertem’in sıkça hayranlığını dile getirdiği, aynı zamanda yakın arkadaşı olan Sıla ile birlikte söyledikleri kaydı aşağıya bırakıyoruz. Sizin de severek izleyeceğinizi, bu iki güçlü sesin işbirliğiyle mest olacağınıza eminiz. Daha önce de konserlerde söyledikleri parçaları sosyal medyada aratarak bulabileceğinizi belirtir, daha önce dinlemediyseniz onlara da bakmanızı öneririz.

Albümün ilk video klibi ise Sony Music etiketiyle ocak ayının ilk haftası yayınlandı. Ertem, ilk video klip için Nafile Kelam parçasını seçmiş. “Hangi efsunlu söz geri döndürür, nafile kelama varmıyor dilim” sözleriyle etkileyen parçanın sözleri Sibel Algan’a, bestesi ise kahramanı olarak nitelendirdiği Sezen Aksu’ya, düzenleme ise Cenk Erdoğan’a ait. Video klibin yönetmenliğinde ise Murat Joker’i görüyoruz.

Albümün görselliği ise tartışılmaz derece çok başarılı. Gerek Ceylan Ertem’in kendine has giyim tarzı ve aksesuarları, saçı ve makyajı ile birlikte klibin mükemmelliğini taçlandırması, gerekse albümdeki görsel efektler ve çekim kalitesi ise gözünüze hitap eden bir klip olması açısından son zamanlarda izlediğimiz en iyi video kliplerden biri olduğunu belirtmek isteriz.

Benim bu albümdeki favori parçam ise Deli. Söz-müzik Cihan Mürtezaoğlu’na ait. O kadar yoğun bir parça ki, yükseldiği her sefer o aşk beni de deli etti. Sessiz aşklara, sitem edercesine söylediği şarkısını sizin için aşağı bırakıyorum. Şarkının Cihan Mürtezaoğlu tarafından yorumlandığı versiyonunu da dinlemeyi unutmayın. Sizin favoriniz hangisi? Sanırım her zaman Ceylan Ertem sever biri olarak kendisine bu parçayı çok yakıştırdım. Parçanın bir tık daha yavaş yorumlanmasını daha çok sevdim, ondan açıkçası 🙂

Albümün kalanını dinlemek isterseniz, malesef ki YouTube’da bulamayacaksınız. Sizi AppleMusic‘e ve Spotify‘a yönlendiriyoruz. İyi dinlemeler!

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0