Bunu okuyorsunuz:
Gaipten Mızıka Tınıları: Tuncay Korkmaz

Gaipten Mızıka Tınıları: Tuncay Korkmaz

tuncay korkmaz

Profesyonel müzik yapabilmek için Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü terk eden, dönemin ses getirmiş, Ceyl’an Ertem’in de bir dönem solistliğini yapmış olduğu efsanevi Anima grubunun kurucusu, gitar ve mızıka icracısı Tuncay Korkmaz’dan kısaca bahsedeceğiz bugün.

 

Anima’nın ilk ve tek stüdyo albümü Animasal‘ın bütün bestelerini yapmış, albümün birkaç şarkısı dışında da bütün sözleri kendi kaleme almıştır.

 

 

Meriç Dönük (Arp), Yıldırım Yalçınkaya (Akustik Bass), Selda Özdemir (Keman,Vokal), Zafer Resuloğlu (Perküsyon) ve Gizem Altınordu (Perküsyon) ‘dan oluşan bir ekiple 21 Ocak 2010 tarihinde Mızıkçı Melodiler adını taşıyan bir albüm yayınlamıştır.İnsanların duymaya alışkın olmadığı naif ve derin sounda sahip bu albümde isminden de anlaşıldığı gibi mızıka ezgileri ön plandadır.

 

 

Kendi deyimleriyle öze yolculuk yapma arayışındaki şarkıları seslendiren Tassavufi müzik grubu An’dan İçeru‘ya Udu,mızıkası ve gitarıyla eşlik etmektedir.An’dan İçeru ekibinin TRT tarafından kayıt altına alınan sokak kayıtları serisi kanalda büyük beğeni toplamış ve pek çok insanın ekibi tanımasına aracı olmuştur.

Manevi değeri olan gitarını bile mızıka öğrencilerine çekilişle hediye edecek kadar alçakgönülü olan bu adam Karmate,Replikas gibi grupların albümlerine eşlik etmiştir.

 

 

Dünyaca ünlü mızıka markası Hohner, geçtiğimiz günlerde Tuncay Korkmaz adına signature bir mızıka üretme teklifinde bulunmuştur. Fakat Tuncay Korkmaz’ın kabul edip etmediğini henüz bilmiyoruz 🙂

Tuncay Korkmaz‘ın müzikal kariyeri hakkındaki bazı bilgileri bu şekilde derledik. Umarım yeni bir şeyler keşfetmenize vesile olmuşuzdur. Mızıkçı günler dilerim.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0