Bunu okuyorsunuz:
Dizi Müzikleri #1: Big Little Lies

Dizi Müzikleri #1: Big Little Lies

Öyle güzel diziler var ki, hangi birini izlesek, nasıl zaman ayırsak diye düşünmekten yorulduk. Dizilerin hikayesi, çekim tekniği, oyuncuları, mesajları kadar, çalınan müzikleri de fazlasıyla dikkatimi çekiyor. Çünkü bir sahnede çalan müzik, o sahnenin duygusunu tamamiyle değiştirebilir diye düşünüyorum. Size son zamanlarda severek izlediğim ve playlistine hayran kaldığım bir diziden bahsedeceğim. “Big Little Lies”

 

 

Liane Moriarty’nin “Aynı” isimli romanından uyarlanan ve yönetmenliğini  Jean-Marc’ın yaptığı Big Little Lies‘ın oyuncu kadrosu oldukça zengin. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Laura Dern, Alexander Skarsgård, Adam Scott, James Tupper ve Zoë Kravitz gibi isimler yer alıyor.

Dizi Kaliforniya’da, Pasifik Okyanusu’nun kıyısında bulunan Monterey’da geçiyor. Çok spoiler vermeden özetlemek gerekirse, bir “katil kim?” dizisi gibi gözükse de bundan çok daha fazlası Big Little Lies. Kadınlar arasındaki hırslar, mükemmel gözükme çabaları, ve mükemmel olmayan hayatlar.. Bir cinayetin perde arkasını izlerken aslında bu hayatların derinlerine iniyoruz ve her bir hikayenin gerçekçiliği ile büyüleniyoruz. Bunun yanında kadınlar arasında çekişmeler olsa da, konu “erkek şiddeti” olduğunda kadınların sonuna kadar birbirine destek olduğunu da görüyoruz.

Gelelim dizinin müzikleri kısmına. Jeneriğinde  Michael Kiwanuka’nın 2016 çıkışlı Love & Hate adlı albümünde yer alan şarkı “Cold Little Heart”ı dinliyoruz. Okyanus dalgalarının kıyıya vurmasıyla, bu şarkı öyle güzel bütünleşiyor ki, diziden sonra şarkıyı her dinlediğimde, o görüntüyü aklımdan çıkaramıyorum.

 

Big Little Lies
– Big Little Lies

Aslında dizinin müzik akışını altı yaşındaki Darby Camp’in canlandırdığı birinci sınıf öğrencisi Chloe sağlıyor. Yaşına kıyasla fazlsıyla müzik birikimine ve tutkusuna sahip olan Chloe, ipod’undan dinlediği şarkılar ile dizinin playlistini oluşturuyor. Ruh haline göre değişiyor şarkı seçimleri. Leon Bridges – River, Sade – Cherish The Day, Jefferson Airplane – White Rabbit, Alabama Shakes – This Feeling gibi geniş ve harika bir müzik ziyafeti çekmiş oluyoruz bu sayede.

Big Little Lies’ın playlistine siz de benim gibi sarılmak isterseniz, aşağı alalım:

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0