Bunu okuyorsunuz:
Gece Seansı Şarkıları

Gece Seansı Şarkıları

Merhabalar, bugün sizler için hem yerli hem de yabancı grupların seslendirdiği 9 şarkılık bir playlist hazırladım. Ancak bu playlist’i diğerlerinden ayıran -özellikle geç saatlerde dinlenildiğinde- sizi bu dünyadan alıp başka dünyalara getiren bir yapısının olması ve sizi etkisi alıp kendisiyle beraber sürüklemesi.

1-İlk şarkı Radiohead – Karma Police.
Özellikle 3. dakikada başlayan Ed O’Brien’ın back volakiyle adeta şarkının içinde rol alıyorsunuz.

2-Sıradaki şarkı ise Kings of Convenience – The Build Up.
Norveçli indie ikilisinin 2004’te yayınladıkları şarkı hiç şüphesiz sizleri de tesiri altına alacaktır.

3- Bu şarkı ise yerli sahneden, Gevende – Sustum.
Full Faça’da Büyük Ev Ablukada’da bass çalan Okan Kaya’nın da yer aldığı grubun bu parçası 9 dakika olsa da sizin onla olan ilişkiniz o 9 dakikayla sınırlı kalmıyor. Sonraki kalan zamanınızı ise “Abi ben ne dinledim şimdi ya” diyerek geçiriyorsunuz.

4-4’üncü şarkımız ise Oscar and The Wolf – joaquim.
Ozan Bozdağ’ın da yer aldığı Belçikalı grubun geçtiğimiz yıl ödül alan Entity albümünün içinde yer alan parça bir yandan dans etme isteği uyandırırken bir yandan da bizleri dünyasının esiri haline getiriyor.

5-Yine hafif dans hafif farklı dünyalara ait bir şarkı, Büyük Ev Ablukada – Güneş Yerinde.
Canavarlı, Galvanizli, Afordismanlı grup, isimlerinden de tahmin edebileceğimiz üzere bambaşka bir dünya sunuyor. Üstelik şarkının sonlarındaki Nazım Hikmet şiiri de grubun bizlere hediyesi niteliğinde sayılabilir.

6-Yerli sahnenin özgün isimlerinden Jakuzi’de Geriye Dönemiyor adlı parçasıyla playlistimizde yer alıyor.
Grup alışmışın dışındaki tarzları ve şarkılarıyla üstümüze sirayet edip, derin rüyalara dalmamızı sağlıyor.

7-Dağılıp, tekrar birleşmesiyle ünlü İngiliz grup Oasis, Stop Crying Your Heart isimli parçasıyla hem öğütlerde bulunuyor, hem de boğulduğumuzu düşündüğümüz yaşam içinde nefes almamızı sağlıyor.

8-Sıradaki parça ise çoğumuzun Sofar sayesinde tanıştığı No Land‘in yine Sofar’da seslendirmiş oldukları Yüzerdik adlı parça.
Bu şarkı isminden kaynaklı olacak ki şarkının içine her girmeyi istediğimde, kafamı denize maviliğini veren gökyüzüne kaldırıp yüzdüğümü hayal ettirir bana.

9-Son şarkı ise Barlas Tan Özemek- Ayna Kırıldı.
Bartu Küçükçağlayan’ın deyimiyle gitarı her eline aldığında dinleyenlerini aklının içine misafir eden Barlas Tan Özemek Ayna Kırıldı ile de aynı etkiyi yaratmaya devam ediyor.

Herkese iyi rüyalar. Umarım beğendiğiniz ve aynı hislere beraber kapıldığımız bir liste olmuştur.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0