Bunu okuyorsunuz:
IF Performance Hall Beşiktaş “Gaye Su Akyol” Sahnesi

IF Performance Hall Beşiktaş “Gaye Su Akyol” Sahnesi

gaye su akyol if

23 Aralık Cumartesi gecesi IF Beşiktaş sahnesinde bir takım mevzular oldu. Sevdik, sevildik, dinledik, söyledik, ilan-ı aşklar bile duyduk. Çünkü Gaye Su Akyol sahnedeydi. Biz de oradaydık. Sizlerle de hissettiklerimizi paylaşalım istedik.

Develerle Yaşıyorum ve Hologram İmparatorluğu albümlerinin yanı sıra İnleten Nağmeler projesinde olduğu gibi coverlarla da dinlediğimiz Gaye Su Akyol, sahnede de hepsiyle buluşturdu bizi. Ali Güçlü Şimşek, Görkem Karabudak, Emrah Atay ve Gökhan Şahinkaya‘dan oluşan uzay ekibi ile ah nerelere gittik geldik…

Gaye Su Akyol‘u zaten hayranlıkla dinliyordum. Ama sahnede ne hissettireceğini inanılmaz merak ediyordum. Sonuç tam da beklediğim gibi oldu. Odama dev Gaye Su posteri asmak isteyecek kadar bayıldım. Böyle bir sesi dinleme şansına sahip olduğumuz için çok şanslı hissetmeliyiz diye düşünüyorum. Sesi hakkında buraya sayfalarca iltifat yağdırabilirim diyeyim ben, siz anlayın. Sahnedeki duruşu da en az sesi kadar etkileyici. Kostümlerini kendi tasarlıyor oluşuna mı tutulsam, o kostümü nasıl güzel taşıdığına mı? Eğer bir sanatçı sahneye çıkıyorsa bence her şeyiyle tam olmalı, Sadece “şarkım güzel, sesim güzel” olayı büyülemek için yeterli gelmiyor bana. Kostüm, sahneyi dolduruş, ses, şarkı arası sohbetler.. İşte bu güzel kadın hepsini hakkıyla yapıyor.
Peki neler dinledik, söyledik?

Hem ilk albümünden hem ikinci albümünden parçalar söylendi sahnede. Bunların yanında rakıları birer birer yuvarlamaya sebep olan “Gamzedeyim Deva Bulmam”, asla yerimizde duramadğımız “Çayelinden Öteye”, Barış Manço’nun kıyıda köşede kalmış harika eseri “Hemşerim Memleket Nire”, yazanların dışarıda olmadığı acı gerçeği ile “Selda Bağcan – Yaz Gazeteci”, bas gitarda gerçekleşen ufak bir arızanın çözülmesini beklerken içten gelen ve akapella söylenen “Zeki Müren – Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var” gibi doyamadığımız, mis gibi şarkılar söyledi Gaye Su. Sesine sağlık!

Ben daha överim de, siz bir gidin kendiniz dinleyin, sonra gelin bana hak verin bence.

Mekanla ilgili de ufak bir not, dinleyici çok iyiydi. Çalışanlar çok iyiydi. Ses çok iyiydi. Daha ne olsun? Gidilir.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0