Bunu okuyorsunuz:
In Hoodies ve Bir Şarkıdan Çok Daha Fazlası: Coo Coo

In Hoodies ve Bir Şarkıdan Çok Daha Fazlası: Coo Coo

in hoodies

2016 yılında ilk albümü A Lunar Manouvre ile tanıdığımız In Hoodies, yeni tekli çalışmasını dikkatleri çeken bir animasyon videosuyla birlikte yayımladı. Coo Coo isimli teklinin lansmanı 7 Haziranda Bina‘da gerçekleşti.

Alıştığımız lansmanlardan farklı bir lansman gerçekleşti çünkü Coo Coo sadece bir şarkı değil. 20yi aşkın sanatçı tarafından üretilmiş içerikler, sanatçı kolektiflerini desteklemek için ortaya konan işbirlikleri, şarkı için özel üretilen tasarım çanta, tişört, choker, rozetler ve daha fazlası ile kocaman bir proje.

Bir süredir In Hoodies konserlerinin bitiş şarkısı olan Coo Coo, artık Epic Istanbul/Sony Music Türkiye etiketiyle tüm dijital ortamlarda dinleyicisiyle buluşuyor. Kurgusu In Hoodies’e ait olan tekli videosunun animasyon işleri ise Mertcan Mertbilek ve Yasemin Yasu imzalı. Videoda insanlığın ortak hatırası olan birçok çarpıcı olay ve kişiye rastlamak mümkün. Coo Coo’nun Iskeletor ve Tim Wills tarafından yapılmış ayrı iki remix’i de bulunuyor. Şarkı için özel tasarlanan boş kese kağıtlarının üzerine yerleştirilen link ve QR kodu ile şarkının kendisine, videosuna ve şarkı için hazırlanan tüm içeriklere ulaşabilmek mümkün. Bu kese kağıtları bağımsız kafelere, plak dükkanlarına, İstanbul’un birçok yerine bırakılmaya devam ediliyor. Şarkının bu yolla dağıtımının sağlanması ise aslında sonu gelen medya platformları ve tüketim alışkanlıklarının değişimi ile medyanın sanatla olan iletişimi üzerine düşündürmeyi amaçlıyor.

in-hoodies-coo-coo-artwork
– In Hoodies – Coo Coo

Şarkı ekseninde üretilen içeriklerden biraz daha bahsetmek gerekirse, şarkıya ilişkin her şeyde esasında “sürdürülemez olan”dan söz ediliyor. Eren Akdede ve In Hoodies tarafından hazırlanan comic-zine, şarkı için yapılan hareketli görseller ve videolar, poster tasarımları, “olmayan ürün ve firmaların” reklam metin ve görselleri (Coo Co. haşere ile mücadele ve diş gıcırdatmayı önlemek için tasarlanmış bir dişlik gibi), illustrasyonlar, pinler, Reflect işbirliği ile geri dönüşümlü malzemeden üretilen ve geliri mülteci sanatçı kolektiflerine aktarılacak olan tişört ve çantalar ve daha birçok şey.

Coo Coo ile henüz tanışmadıysanız sizi öncelikle animasyon videosunu izlemeye davet edelim, ama siz sadece izleyip dinlemekle kalmayın, görün, dokunun, hissedin ve düşünün.

Coo Coo Files bit.ly/coocoofiles

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
1
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0