Bunu okuyorsunuz:
Angara Bebesi Ezhel’in Beraat Kararı ve Sonrası

Angara Bebesi Ezhel’in Beraat Kararı ve Sonrası

Ezhel

Uyuşturucu kullanımını özendirmek suçuyla tutuklu yargılanan Ezhel (Ömer Sercan İpekçioğlu) suçsuz bulundu ve serbest bırakıldı.

Ezhel’in serüveni kimliği açıklanmayan bir kişinin Bimer’e şikayetiyle başladı. 24.05.2018 Tarihinde ifade vermek için karakola giden sanatçı çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Tutuklanma haberi sosyal medyada hızlıca yayıldı. Hem hayranları hem de sanat camiası tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. #freeezhel hashtagi altında 65 bin, Twitter’da 100binden fazla paylaşım yapıldı. Change.org üzerinden düzenlenen kampanyayı 162bin kişi imzaladı.

Uyuşturucu maddeyi özendirmeyle suçlanan Ezhel 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandı. Suçlama; sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraf ve şarkılarında uyuşturucu madde isimlerinin kullanımı olarak gösterildi.

19.06.2018 Kartal Adliyesi İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davası görülen fenomen rapçiyi ailesi, arkadaşları ve fanları yalnız bırakmadı.

Ezhel’in annesinin ”dünya tatlısı” olarak nitelendirdiği hakime hanım davayı ilk çelsede noktaladı.
Hakime hanım, ”Geceler” şarkısı ve klibinin suç işleme kastıyla yapılmadığını ve çalışmanın sanat özgürlüğü çerçevesinde kaldığını değerlendirdi. İnstagram üzerinden hint keneviri ile paylaşılan fotoğrafı ise muziplik olarak kayda geçirdi.

Duruşma sonrası #freeEzhel ‘in ilk sözleri ve sorulara cevapları şöyleydi:

Ezhel – Değişik bir deneyim oldu benim için. Ceza evlerini görmüş oldum. Benim açımdan eğitici bir deneyim oldu. Bir sürü insan tanıdım. Türkiye’de adaleti gördüm diyebilirim.
Soru – Seni kim şikayet etti?
Ezhel – Bilmiyorum hiçbir fikrim yok.
Soru – Bundan sonraki hedeflerin neler?
Ezhel – Müziğime devam etmek, yaptığım şeyi yapmak.
Soru – İçeride neler yaptın, söz yazabildin mi?
Ezhel – İçerde kısıtlı bir alan var, yazılmıyor. İlham doğal olarak bir şekilde gidiyor. Bol bol kitap okudum, kendimi geliştirmeye çalıştım. Söz yazmayı dışarıya bıraktım, studyoya bıraktım.
Soru – Sana yapılan haksızlığa karşı davan olacak mı?
Ezhel – Kimseyi şikayet etmeye ihtiyaç duymuyorum.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0