Bunu okuyorsunuz:
İngiltere’de Rock: George Ezra

İngiltere’de Rock: George Ezra

İngiltere’nin bağından kopup gelmiş genç ve başarılı bir sanatçı: George Ezra.

Tam anlamıyla İngiltere’nin bağından (Hertfordshire) kopup gelmiş bas bariton sese sahip genç bir isim. 2013’ten beri yani 20 yaşından beri kulağımızın kirini pasını atan bu genç isim “George Ezra Barnett” olarak 7 Haziran 1993 tarihinde Hertford’da dünyaya geldi. Doğduğu şehirde ilk ve orta öğrenimini tamamladı ve 2011 yılında British and Irish Modern Music Institute adlı Bristol şehrindeki enstitüde müzik öğrenimini tamamladı. Folk rock ve roots rock tarzındaki ilk tınılarını 2013’ün Haziran ayındaki Glastonbury Festivali’nde bulunan alternatif sahnede bizlerle buluşturdu. Ardından aynı yılın Ekim ayında “Did You Hear the Rain?” adlı EP’sini yayınladı. Bu EP’de dikkat çekti ve 2013’ün sonlarında BBC Radio 1 adlı ulusal radyoda sesini bütün İngiltere’ye duyurdu. Bu patlama sürecinde meslektaşları Tom Odell, Sam Smith, Bastille ve Lianne La Havas gibi isimlerin arkasında çaldı.-hepsine göz atmanızı tavsiye ederim- Daha sonra Mart 2014’te “Cassy O'” adlı EP’yi yayınladı. Fakat asıl çıkışını yine aynı yılın Haziran ayında çıkarttığı “Budapest”
teklisi ile yaptı. Haziran ayının son gününde çıkarttığı debut albümü “Wanted On Voyage” ile artık radyolarda ve müzik listelerinde

sıkça dinlediğimiz bir isim oldu. Bu albümden dinlemenizi tavsiye ettiğim “Listen to The Man” adlı şarkının klibinde kendisini Yüzüklerin Efendisi’nden Gandalf ve X-Men’den Magneto olarak bildiğimiz Sir Ian McKellen Ezra’ya eşlik etmiş. “Blame It On Me” ve “Barcelona” adlı şarkılara da mutlaka göz atmanızı öneriyorum.
Biz dönelim George Ezra’ya. Başarılı müzisyen 2015’te Sam Smith’in Kuzey Amerika turnesindeki 16 konserinde açılış sanatçısı olarak çaldı. Daha sonra ise İrlandalı müzisyen Hozier ile Kuzey Amerika’yı dolaşmaya devam etti. 2015 Brit Müzik Ödülleri’nde 4 adet adaylık aldı fakat ödüllerden hiçbirini kazanamadı. Olsun bizim gönlümüzün ödülünü kazandın uzun çocuk. Yaptığın müzik ruhumuzu besliyorken ödül alsan n’olur almasan n’olur. Okuyanlar olarak siz de dinleyin dinlettirin bu bas bariton sesi.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0