Bunu okuyorsunuz:
İzmir Kadar Samimi Bir Playlist

İzmir Kadar Samimi Bir Playlist

izmir şarkıları - altmuzik playlist

İzmir, sadece Ege’nin değil İzmir’e gitmiş, okumuş, yaşamış veya tüm çocukluğunu orada geçirmiş herkesin incisi…

 
İzmir’de bir kez bulunmuş insanların bile hasret ile andığı kadınları kadar kendi güzelliğine aşık olunası yer. Herkesin olmak istediği yer. İstanbul’dan sonra adına en çok şarkı, şiir, oyun yazılan şehir İzmir. Böyle güzel bir şehir için elbette bir playlist hazırlanmalıydı.

Listenin içerisine baktığınızda İzmir en güzel yerinde belki Ege denizinin dibinde belki güzel kordonun çimlerinde arkadaşlarınızla çiğdem çitlerken belki de meyhanelerinde rakılarınızı yudumlarken efkarlanacağınız  ya da ayaklarınızın sıcak kuma değerek dans edeceğiniz anları hissedeceksiniz.
 

izmir şarkıları - altmuzik playlist
içinde izmir geçen şarkılar, izmir şarkıları, spotify playlist
 
Liste, Deniz Tekin‘in “İzmir’de Bir Gün Batımı” ile başlayıp size küçük bir İzmir turu yaptırıyor. Kordon’a, Körfez’e biraz da Kadife Kale’ye uğruyoruz. Listenin devamında İzmir’in başarılı gruplarını keşfediyor ilerledikçe İzmir’e vurulmuş sanatçılara hatta müziğe ilk adımlarını İzmir’de atmış sanatçılarla karşılaşıyoruz. Pop, rock, alternatif müzik, rap gibi farklı soundlarla dinleyeceğiniz listede İzmir kadar samimi besteleri bir arada sunuyoruz.

 


 
Sitemizde daha önce yapılan bir diğer liste, Güz Kahvesi’ne de buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
0
kalp <3
14
karasızım
1
olamaz!
0
üzücü
0