Bunu okuyorsunuz:
Lana Del Rey 5 Eylül’de Geri Dönüyor

Lana Del Rey 5 Eylül’de Geri Dönüyor

lana del rey 2020
https://www.instagram.com/p/CAcQPuBJdir/

Son zamanlarda sevgilisi Sean Larkin ile birlikteliğini sonlandıran Lana Del Ret, ailesi ve arkadaşlarıyla beraber güzel ve sakin vakit geçiriyordu.

 

Lana Del Rey, bugün yeni albümünün ve bir değil, tam iki adet şiir kitabının yayımlanacağını duyurduktan sonra; gönderisine eklediği yazıyla ortalığı çok karıştıracak birkaç cümle serpiştirdi.

 

 

Özetle onun söz yazarlığının (para için dans etmek, ilişkideki pasiflik ve itaatkarlık, toksik ilişkiler) çok fazla eleştirilmesinden şikayet ediyordu. Doja Cat, Ariana Grande, Camila Cabello, Cardi B, Nicki Minaj, Kehlani, Beyoncé gibi isimlerin ismini vererek onların çıplaklık, aldatma gibi şarkılar yaptığında tepki almadıklarının altını çizdi. Kısacası, bu endüstrinin ikiyüzlülüğünü sorgulamıştı.

 

 

Fakat sonuç biraz hüsran oldu. (Onun için değil.) İnternet kültüründe “xIsOverParty” hashtaglerinin son zamanlarda çok kullanıldığı bir dönemdeyiz. Ve bunu Lana Del Rey için de yaptılar. Ortalık karışık, Nicki Minaj hayranları binlerce tweet atıp özür dilemesi gerektiğini, isim vermesine gerek olmadığını söylüyorlar.

Ki Lana’nın haklı olduğunu düşünenlerdenim. Lana Del Rey, fazlasıyla realist ve duygularını yazıp-söyleyen bir sanatçı. Ve senelerdir onun toksik ilişkileri, ölümü romantize ettiğini iddia eden bir grup var. Herkesin “güzel” davranışlarıyla örnek olacak bir sanatçıyı dinlemeye ihtiyacı olmaz her zaman. Ana akım pop sanatçılarının agresif fandomlarının bir gün herkese saldıracağını bilerek, umursanmamaları gerektiğini düşünüyorum.

Ve umarım Lana Del Rey‘in yeni albümü onun köklerine bir dönüş temasını içerir! Orijinal fandomun böyle malzemelere ihtiyacı var.
 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
3
kalp <3
2
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0