Bunu okuyorsunuz:
Mamut Art Project 2020

Mamut Art Project 2020

  • 01/05 Nisan 2020 @ Küçükçiftlik Park
Mamut Art Project
sanat, altmuzik, mamut art
sanat, altmuzik, mamut art
sanat, altmuzik, mamut art
sanat, altmuzik +1
Fotoğraflar
sanat, altmuzik, mamut art

Evet, Mamut Art Project 2020 başvuruları başladı. Peki nedir bu Mamut Art? Biraz bundan bahsedelim.

 

İlk olarak 2013 yılında yapılan Mamut Art Project, sanat kariyerinin başında olan bağımsız sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturan bir proje. 2020 yılında 8’incisi düzenlenen proje 1 Nisan ile 5 Nisan 2020 tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirilecek.

Son katılım tarihi 30 Kasım 2019 olan proje her sene yenilenen 5 jüri üyesinden oluşmakta. Akkök Holding Sponsorluğunda gerçekleştirilen projenin ekibi kurucusu Seren Kohen, ortağı ve satış direktörü Ekin Kohen, sanat direktörü Tuba Kocakay ve etkinlik direktörü Serda Arslan’dan oluşmakta. Projenin en dikkat çeken yanı her sene farklı sanatçılarından oluşuyor olması. Ayrıca, katılımcıların yaş, eğitim ve alan sınırlaması yok. Resim, heykel, fotoğraf, video, sokak sanatları gibi her alandan sanatçının eserleri orijinal olmak şartı ile jürinin karşısına çıkıyor. Seçilen sanatçılar sergi alanında 5 gün boyunca eserleri sergileyebiliyorlar.

 

Mamut Art Project
– Mamut Art Project

Mamut Art’ta 2016 yılından itibaren performans sanatı da dahil edildi. Sergide 2018 yılında çocuk atölyeleri ve ilk kez geçen sene yapılan Mamut Short Talks ile konuşmacılar eklendi. Ayrıca, sergi girişinde size verilen kitapçıkta sergide bulunan bazı sanatçılar hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Bu seneki jüri üyeleri ise Selçuk Artut, Çelenk Bafra, Aslı çavuşoğlu, Aslı Sümer, Erol Tabanca.

Geçen sene Mamut Art’ta yer alan sanatçılar ve bazı sanat eserleri:

Ayşe Tuğ, Barbaros Kayan, Bihter Yasemin Adalı, Bora Aşık, Çağan Okuyan, Can Kılcıoğlu, Canan Çakar, Delal Şeker, Dilek Yaman, Dilek Yücel, Ece Cangüden, Ece Kibaroğlu, Edizalp Akın – Özge Çelebi, Ekin Çekiç, Ekin Keser, Emel Kayın, Emin Berk, Esin Aykanat Avcı, Fatih Şimşek, Gabriel Vorbon, Göksu Yurtseven, Gül Akpınar, Günsu Hayiye Ozan, Hamza Kırbaş, Hasan Akdaş, Hasan Mert Öz, Hazal Arol, İpek Börte, İsmail Yılmaz, Kadir Kayserilioğlu, Kusay Tatlı, Maral Mavizi, Mehmet Resul Kaçar, Melike Koçak, Orhan Mert, Özgürcan Taşcı, Özlem Şahinler, Özüm Koşar, Rei, Seda Gecü, Tansu Köse, Ufuk Yılmaz, Ünal Bostancı, Vildan Hoşbak, Yağız Gülseven, Yahya Yazı, Yavuz Uzun, Yeşim Uzunöz, Zeynep Tümertekin.

 

 

[powerkit_alert type=”info” dismissible=”false” multiline=”false”] Başvuru koşullarına http://www.mamutartproject.com/basvuru/ linkiden ulaşabilirisiniz.
[/powerkit_alert]

 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
2
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0