Bunu okuyorsunuz:
Nouvelle Vague 15. Yıl Turnesi Kapsamında Babylon’da

Nouvelle Vague 15. Yıl Turnesi Kapsamında Babylon’da

  • 28 / 29 Kasım 2019 @ Babylon, İstanbul
Nouvelle Vague, babylon / istanbul

2017 Yılında Türkiye’de dinleyicileriyle buluşan Nouvelle Vague, yeniden İstanbul Babylon’da sahnesinde.

 

2004 Yılında kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerinin ardından hızla yayılan, Fransız yeni dalgası olarak adlandırılan Nouvelle Vague; müzisyenleri Marc Collin, Olivier Liboux ve çeşitli kadın vokallerler günümüze dek kendilerine özgü çizgilerini bozmadan, beklentinin üstünde bir dinleyici kitlesiyle yollarına devam ediyor.

 

Nouvelle Vague
– Nouvelle Vague

‘Love Will Tear Us Apart’ parçasının bossa nova versiyonunu coverlayarak ilk albümün temellerini atan, Marc Collin ve Olivier Liboux beraberinde coverladıkları zamanın hit parçalarını farklı kadın vokaller ile dinleyicilere sunuyor ve büyük beğeni topluyorlar. Hatta şarkıların yeni versiyonları öyle beğeniliyor ki bir çoğu orjinallerinin önüne geçiyor.

15.yıl turnesinde Türkiye’de de bulunacaklarını, sosyal medya hesaplarından da duyurmuşlardı. 2 gece üst üste sahne alacak olan grupta, dinleyicilerinin çok iyi bildikleri ve sesleriyle gruba çok katkıları bulunan 3 kadın vokal ile unutulmaz iki gece yaşanılacağı yadsınamaz bir gerçek.

 

 

28 Kasım Melanie Pain ve Elodie Frege’in vokallerine, Phoebe Killdeer konuk olurken 29 Kasım Melanie Pain ve Phoebe Killdeer’in vokallerine, Eloedie Frege konuk olacak.

 

[powerkit_alert type=”info” dismissible=”false” multiline=”false”] Biletler için: Nouvelle Vague , Very Very French Festival XXF
[/powerkit_alert]

 

Grubun oluşmasına büyük etkisi olan ve ilk albümün as parçasını oluşturan ‘Love Will Tears Us Apart’ şarkısını, Nouvelle farkıyla dinlemek için aşağıda bulabilirsiniz..

 

 

Grubun en çok beğenilen ve orjinallerini aratmayan diğer parçalarından bazıları da;

– Dance With Me
– Blue Monday
– The Killing Moon
– Dancing With Myself
– Heart of Glass

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
0
ilginç
0
kalp <3
1
karasızım
0
olamaz!
0
üzücü
0