Bunu okuyorsunuz:
Merve Deniz’den “Ateş Böceği”

Merve Deniz’den “Ateş Böceği”

Youtube’da yaptığı “Merve Deniz Acoustic Sessions” video serisi ile ünlenen ve geçtiğimiz yıllarda Dönsün Dünya, İnziva adıyla kendi şarkılarını duymaya başladığımız ve sesine aşık olduğumuz Merve Deniz, uzun bir aranın ardından yepyeni bir cover ile döndü. 

Youtube’da Nilüfer, Karanfil, Arnavut Kaldırımı kayıtlarıyla milyonlarca görüntülemeye sahip Merve Deniz, gerek videoların altına gelen yorumlarda da belirtildiği gerekse de dinleyince sizin de anlayacağınız gibi sesi sizi alıp götüren, derdiniz yoksa bile dertlendiren kısacası parçanın bütün duygularını yoğun bir şekilde size geçiren bir ses. Benim de çok severek dinlediğim Karanfil yorumunu aşağıya bırakıyorum eğer dinlemediyseniz.

https://www.youtube.com/watch?v=HdGWcZuujK8

Mithat Can Özer‘in 2016 yılının sonlarına doğru çıkardığı ve söz müziği Sezen Aksu‘ya ait olan Ateş Böceği parçasını radyolarda dinlemiş, kime ait diye araştırmalarımızı yapıp Mithat Can Özer’i takibe almıştık. Şimdilerde ise bu parçayı bizlere Merve Deniz hatırlatıyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınladığı cover ise inanılmaz olmuş!

Merve Deniz’in içe işleyen sesinden Sezen Aksu cümleleri dökülüyor ve bünyede bir sarhoşluk yaratıyor.

 

Dipnot : Ah Merve Deniz, ciğerimiz kalmadı. 

Bu içerik size ne hissettirdi?
ehehe
1
ilginç
0
kalp <3
0
karasızım
1
olamaz!
1
üzücü
1